В Русе строят градска железница 08.08 | 13:57
Тя ще е от центъра до комбината за тежко машиностроене и промишлените зони
Областната администрация на Русе обяви обществена поръчка на стойност 39 600 лева, с която да възложи прединвестиционно проучване за изграждане на градска железница като част от градския обществен транспорт, съобщават от институцията.
Целта на градската железница е подобряване на транспортната достъпност в Русе до бившия комбинат за тежко машиностроене, където сега работят десетки предприятия, до източната и западната промишлени зони, до Безмитната зона,
Индустриалния парк край Русе, град Мартен и други населени места, пише БТА.
В заданието за проекта се предвижда да се ползва част от съществуващите сега железопътни линии в Русе.
Очаква се подобряване на мобилността на населението, облекчаване от автомобилните задръствания, подобряване състоянието на околната среда, ефективно ползване на железопътната инфраструктура и безопасност при превозите.
Водещи
-
Паметникът на Георги Аспарухов и Никола Котков на Витиня е бил вандализиран от фенове на ЦСКА
За това съобщиха от синята организация "Левски фемили".
24.06 | 12:45
-
Експерти посочиха кои уреди са най-големите консуматори на ток през лятото
Климатиците като основен консуматор през жегите
24.06 | 12:30
-
Минималната работна заплата е нараснала с 55,5% за 3 г.
Минималната работна заплата за 3 години от 2024 г. е нараснала с 55,5%, информира Иванов.
24.06 | 12:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Авария временно спира водоподаването в няколко столични квартала
При продължителност на строително-ремонтните дейности над 12 часа "Софийска вода“ ще осигури...
24.06 | 10:30