Веднага ще информират пътниците при аварии в метрото 06.12 | 13:43
Фандъкова с нови инструкции към машинистите от Метрополитена
![Веднага ще информират пътниците при аварии в метрото](http://inews.bg/pictures/1817442_1004.jpg)
При следващи аварии в метрото пътниците веднага трябва да бъдат информирани, за да не се стига до паника и притеснения. Това е разпоредила кметът на столицата Йорданка Фандъкова.
Повод за заповедта й стана голямата авария в понеделник в метростанция "Софийски университет". Електричеството и движението между станциите "Сердика" и "Младост 1" бяха спрени заради счупена контактна релса. Нямаше адекватна реакция от страна на компанията "Метрополитен" по отношение на информираността на хиляди пътници, оставени пордължително време в пълно неведение за случващото се.
Движението в участъка беше възстановено чак след 23.00 часа снощи и се наложи общината да пусне автобуси от метростанции "Сердика" до "Младост". От вторник сутринта метрото в София вече се движи нормално.
"Има какво да се желае по отношение на информирането на пътници при аварии в метрото. Говорих с началника по експлоатацията на метрото и поисках промяна в инструкциите за по-бърза информираност на пътниците при проблеми", каза Фандъкова пред журналисти. И допълни, че няма забележки към техническите екипи по поддръжката на метрото, които са работили много сериозно по отстраняването на проблема.
Според сега действащите инструкции машинистът е длъжен първо да информира централата и диспечера, после да опита да възстанови движението и едва след това – до 5 минути, да информира пътниците. Именно по тази процедура са действали екипите в понеделник.
"За мен това не е правилно. Ще обсъдим промени в инструкциите, така че веднага след съобщаване на диспечера, машинистът да е длъжен да информира хората, за да няма притеснение сред тях. В случая машинистът в повредения влак е действал по инструкции", каза още кметът.
Фандъкова поднесе извинение на всички пътници, преживели това неудобство и им благодари за търпението.
Водещи
-
Росен Желязков назначи четирима зам.-министри
13.02 | 21:00
-
Полицията моли за съдействие: Виждали ли сте тази жена?
81-годишната Марийка Христова от Разград страда от деменция
13.02 | 20:45
-
Джартов: Системата BG-Alert ще бъде тествана през април
„Предстои да бъде разработена стратегия за готовност при бедствие на ЕС”, каза директорът на...
13.02 | 20:30
-
Карбовски: Смешните европейци си искат войната!
Тия хора са идиоти от български тип - те хем нямат оръжие да воюват, хем нямат хора, годни за...
13.02 | 20:15
Най-четени
-
Мъж беше нападнат до НДК, задържаните са криминално проявени (ОБНОВЕНА)
Все още се изяснява какъв е поводът за агресията
13.02 | 15:00
-
Столична община мобилизира 75 снегопочистващи машини за справяне със зимната обстановка в столицата
Специален режим на Витоша
13.02 | 08:54
-
Борисов: Ние сме за пазарна икономика, пазарът определя цените, всеки има да прави бойкоти, каквито иска
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред медиите бойкота на хранителните вериги днес.
13.02 | 10:30
-
Журналистът коментира първия контакт между Тръмп и Путин
"След първия официален разговор на Тръмп с Путин пред Украйна се очертаха три основни...
13.02 | 10:45