Пътищата са проходими, но мокри 27.02 | 09:14
Слаб сняг вали в Смолянско и в районите на Котел, Родопите и Предела
Републиканските пътища са проходими при зимни условия. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Температурите са в интервал от -5°C до +8°С. Времето над страната е облачно. Слаб до умерен вятър духа в областите Русе, Добрич, Плевен, Бургас, Сливен и на "Петрохан”. Дъжд превалява в районите на Кърджали, Хасково, Малко Търново.
Слаб сняг вали в област Смолян и в районите на Котел, Родопите и проход "Предела”.
Пътните настилки са сухи, на места мокри, заснежени и заледени, обработват се и опесъчават. Затворени са проходите Златишки, Твърдишки, Върбишки, Троянски, а за ТИР-ове и Дюлински проход. През Айтоски проход е забранено движението на МПС с тегло над 20 т през стоманен мост на р. Казан дере, през Вратник и Шипка е забранено за 10-тонни МПС, както и през Петрохан, където товарните трябва да са без ремаркета и полуремаркета.
През Превала, Пампорово и Рожен всички МПС трябва да са с вериги, а товарните без ремаркета и полуремаркета.
Настилката на АМ "Тракия" е суха, мокра на места. На тунел "Траянови врата” - дясна тръба в посока София-Пловдив все още няма осветление поради повреда в електрическата инсталация. Въведено е ограничение на скоростта до 50 км/ч.
Поради множество дупки и извършване на ремонтни дейности от п.в. Церово до п.в. Гелеменово и за двете платна е въведено ограничение на скоростта до 100 км/час.
Суха е настилката на "Хемус", където от днес, 27.02. до 02.03.2012 г., ще бъде извършван ремонт на осветлението последователно в дясната и лявата тръби на тунел "Витиня”. Ремонтът ще се извършва в светлата част на денонощието. Мокри са настилките на магистралите "Марица" и "Струма".
Водещи
-
ПП ще сезира КС, ако президентът не наложи вето върху бюджета
Това заявиха от формацията след срещата с Илияна Йотова
28.07 | 19:30
-
Горанов: ГЕРБ по-скоро няма да издигне собствен партиен кандидат за президент
Ще бъде грешка, ако не се стигне до обща дясна номинация,
28.07 | 18:40
Най-четени
-
Илиян Василев: Да бъдем сериозни! Иран няма да нападне България! 4
Малко повече гръбнак не би ни навредил.
28.07 | 11:15
-
Умишлен палеж е водещата версия за пожара в дома на открития мъртъв бизнесмен в Банкя
По неофициална информация разлседващите работят по версия за убийство, което се е случило в...
28.07 | 13:20
-
Мира Добрева отхвърли номинация за вицепрезидент на България
Журналистката избира да продължи досегашната си телевизионна кариера
28.07 | 10:03
-
12-годишно момче пострада тежко с тротинетка, транспортирано е с въздушна линейка към „Пирогов“
Инцидентът е станал в Лясковец
28.07 | 13:59