2 допълнителни каси отваря "Топлофикация" в София 16.08 | 16:33
На двете каси в центъра ще бъдат връщани пари на всички, които са надплатили за парно
![2 допълнителни каси отваря "Топлофикация" в София](http://inews.bg/pictures/236960_1004.jpg)
На две каси на "Топлофикация" в центъра на София ще бъдат връщани пари на всички, които са надплатили за парно. Това съобщиха от столичното топлофикационно дружество.
Двете допълнителни каси са на бул. "Княз Ал. Дондуков" и бул. "Ген. Михаил Д. Скобелев". На отделен ред в месечните съобщения, които абонатите предстои да получат, ще бъде записана начислената сума за доплащане или връщане след изравнение. Доплащането и получаването сумите за връщане започва от утре - 17 август.
Сумите за доплащане, заедно с месечните сметки за топла вода, могат да бъдат внесени във всяка каса на дружеството или по безкасов път.
Всички, които имат да получават суми и нямат просрочени задължения, могат да изберат дали да получат парите си в брой или да оставят сумата за покриване на следваща сметка.
От сумата за връщане се приспада дължимото по сметката за съответния месец или за просрочените месеци, а оставащите пари, според желанието на потребителя, може да се получат в брой или да се оставят за покриване на следващите задължения.
Няма краен срок за получаване на сумите. Ако клиентите пожелаят да получат парите си в брой, трябва да отидат в Отдела за обслужване на потребителите в съответния топлорайон и да представят документ за самоличност. В случай, че не са титуляри на партидата, трябва да носят и нотариално заверено пълномощно.
Водещи
-
СЗО призова Европа да сложи "страшни" етикети на бутилките с алкохол
Статистиката сочи, че Европа остава континентът с най-висока консумация на алкохол в световен...
14.02 | 17:20
-
5% отстъпка за ранно плащане на данъци: Как да се възползвате
Общо 1,149 млн. са притежателите на жилища и/или автомобили в София, които са данъчно...
14.02 | 17:00
-
Финансист предупреди за нов скок на цените
Това мнение изрази финансиста Борис Петров. Пред БНР той коментира вчерашния бойкот на...
14.02 | 16:45
-
Радев: Бих желал да видя българските политици, особено нашите народни представители да полагат системни усилия
Държавният глава подчерта, че предстоят важни разговори за мира в Европа и бъдещето на...
14.02 | 16:30
Най-четени
-
Поради авария временно е преустановено топлоподаването на територията на ж.к. "Студентски град“
Очаквано възстановяване на 15 февруари 2025 г., 21:30 часа.
14.02 | 11:30
-
Политически реакции след новината за обвинителния акт срещу Кирил Петков
Никой не е над закона. Това можем да кажем за новината, която дойде за обвинението на г-н...
14.02 | 14:15
-
Румен Радев: Честит празник на българските лозари и винари!
Държавният глава пожела на всички работещи в сектора празникът да им донесе благословия от...
14.02 | 09:31
-
Леко затопляне, на места - слънце
Максималните температури ще са между 4° и 9°, в Дунавската равнина и Тракия райони – до 10-13°
14.02 | 08:00