Баба Марта ни носи топло време 01.03 | 10:18
Температурите през март ще стигнат до 22°.

Месец март щ е започне с облачно време, на места със слаби превалявания от дъжд, в планините – от сняг. Средните температури ще бъдат около нормата, както и количествата на валежите. Най-ниските температури през март ще бъдат между минус 8° и минус 3°, а най-високите – между 17° и 22°. Такава е прогнозата за месец март на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
През периода 2-4-ти март валежи не се очакват, облачността ще се разкъса, на места ще намалее до слънчево време. Температурите ще се повишат. От 5 до 10-ти март ще има валежи, на места значителни. Температурите чувствително ще се понижат и на много места в равнините дъждът ще премине в сняг.
В средата на месеца ще бъде относително студено, предимно облачно и на отделни места ще превалява слаб сняг. През втората половина от периода температурите ще се повишат. Условия за превалявания има около 16-ти и 20-ти март.
В началото на третото десетдневие температурите относително ще се понижат, отново ще има валежи от дъжд, които в Предбалкана и по високите полета ще преминават в сняг. През втората половина на периода температурите ще се повишат. Превалявания, предимно от дъжд, ще има около 25-ти и в края на месеца.
През март се осъществява преходът от зимата към пролетта. Увеличението на продължителността на деня и слънчевото греене водят до чувствително повишение на температурите, а мъглите са рядко явление. Средно в равнините 3-4 дни вали сняг.
Водещи
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Изненада! Черната пантера от Шумен забелязана и във Варна
"Шуменското плато" остава отворено
19.07 | 10:40
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Влязоха в сила новите санкции на ЕС срещу Русия
Според Москва Европа се "прострелва" сама
19.07 | 10:00
Най-четени
-
НС избра новия омбудсман на България
Велислава Делчева беше номинирана за поста от ГЕРБ-СДС
19.07 | 09:15
-
Влязоха в сила новите санкции на ЕС срещу Русия
Според Москва Европа се "прострелва" сама
19.07 | 10:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20