Времето отново застудява 13.02 | 07:18

Дъждът и снегът се завръщат

От Елена Кирилова

Времето в страната ще бъде облачно, а в отделни части на Дунавската равнина преди обяд ще е и мъгливо, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН.

Валежите, започнали в югозападните райони, постепенно ще обхванат Западна и Централна България. Според синоптиците в по-късните часове по високите полета на Западна България, както и в северозападните райони дъждът ще премине временно в сняг.

По-силни валежи ще има в крайните южни райони, докато в Източна България ще е почти без валежи.

В часовете преди обяд вятърът ще е слаб до умерен, а вечерта той ще се ориентира от изток, североизток.

Атмосферното налягане слабо ще се понижи, докато максималните температури ще достигнат 5-10 градуса. В София ще е максимум 4-5 градуса.

Облачно се очертава времето и над планините. По-значителни валежи от сняг ще има в Рило-Родопския масив, тъй като ще започне да вали още от сутринта. Вятърът ще е силен, а по билата до бурен от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 3 градуса, докато на 2000 метра ще е около минус 2 градуса.

Облаци ще има и над Черноморието, въпреки че няма да има валежи. Слаб до умерен вятър от югоизток-изток ще духа преди обяд. Привечер той ще се ориентира от изток-североизток. Ще започне застудяване.

Температурата на морската вода е 6-7 градуса, а вълнението на морето е 2-3 бала.

 

Водещи

Най-четени