Зимни условия по пътищата в цялата страна 03.03 | 14:32

От Агенция "Пътна инфраструктура" предупреждават шофьорите

От Елена Коцева

Републиканските пътища са проходими при зимни условия, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Температурите са в интервал от минус 9 до 2 градуса. Времето над страната е облачно.

Вятър духа в областите Варна, Русе, Видин и Бургас.  Слаб сняг вали в областите Благоевград, Видин, Пазарджик, Кюстендил, Хасково, Кърджали, Перник, София и в района на Телиш.  

Пътните настилки в страната са на места мокри, заснежени и частично заледени, почистват се и се обработват. 

Пътната настилка на автомагистралите "Тракия" и "Хемус" е суха, само на места мокра, на магистрала  "Марица" - мокра.

Аварийната лента на магистрала "Хемус" от км 16+600 до км 17+300  в посока София-Ботевград е затворена. В дясната тръба на тунел "Витиня", посока Ботевград, поради лоши атмосферни условия и теч в тунела, което е предпоставка за автоматично изключване на секция от осветлениет в средата на тунела.

В този участък има постоянна светлинна вертикална сигнализация.

През нощта снеговалежът ще спре, а облачността ще започне да се разкъсва, съобщават от НИМХ.  Вятърът ще отслабне и в много райони ще стихне, като в Източна България все още ще духа слаб от север. 

Минималните температури ще са между минус 5 и 0 градуса, в София минус 3-4 градуса.

Утре ще има разкъсана облачност, намаляваща над много райони и до слънчево време. Ще бъде почти тихо. Максималните температури ще бъдат между 2 и 7 градуса, в югозападните райони до 10-11 градуса, в София около 5 градуса.

Водещи

Най-четени