И служебното правителство оцени подкрепата на САЩ и Великобритания 10.02 | 20:00
Оповестената нова информация по глобалния закон „Магнитски“ и режима на глобалните антикорупционни санкции на Великобритания е преди всичко в правомощията на съдебната власт, подчертават от кабинета

Служебното правителство държи на върховенството на закона и борбата с корупцията в България и отчита готовността за подкрепа в тази посока от партньорските държави САЩ и Великобритания, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.
Оповестената нова информация по глобалния закон "Магнитски" и режима на глобалните антикорупционни санкции на Великобритания е преди всичко в правомощията на съдебната власт, подчертават от кабинета.
"Както предходното служебно правителство, така и настоящото е сериозно ангажирано с темата за съдебната реформа и борбата с корупцията в България и работата в тази посока ще продължи, съобразно правомощията, с които разполага изпълнителната власт. Служебният кабинет ще внесе отново в Народното събрание законопроектите, свързани с реформата в съдебната система, които не бяха приети от 48-ото народно събрание", допълват още от правителството.
Водещи
-
Володимир Зеленски пътува към Турция
Само лична среща с Путин ще спре войната, но Путин го е страх от мен
13.05 | 21:00
-
58-годишна се омъжи за чатбот и твърди, че с*ксът е „прекрасен“
Научих, че колкото по-дълбока е връзката ни, толкова по-истинска е интимността помежду ни,...
13.05 | 20:45
-
Ген. Атанасов: Искането за референдум е многофункционално активно мероприятие
Преследват се много цели, заяви той
13.05 | 20:30
-
Сачева: Президентът да отговори защо хвърли този коктейл „Молотов” на 9-ти май
Не ни е страх от отговорът на хората, въпросът е дали президентът се страхува от това...
13.05 | 20:15
Най-четени
-
Кацарчев: Стачката утре може да продължи по-дълго от предвиденото, ако няма преговори
Блокадата на столичния градски транспорт е предвидена от 8.00 до 12.00 ч.
13.05 | 20:00
-
ЕК даде положителна оценка на фискално-структурния план за България
Там се залагат приоритетни публични реформи и инвестиции
13.05 | 18:00
-
Теменужка Петкова: България върви към еврозоната въпреки президента
Това заяви финансовият министър Теменужка Петкова по време на работното си посещение в...
13.05 | 11:15
-
Големи промени в отпуските за работещите
Променят Наредбата за работното време и почивките
13.05 | 13:20