Идват дебелите снегове 04.03 | 11:06
Март ще бъде белязан от невиждани температурни аномалии, прогнозират синоптиците

Времето в началото на март ще ни предложи невиждани температурни аномалии. Очакват се валежи в първите дни на месеца. В отделни райони дъждът ще преминава в сняг. В края на първата десетдневка ще настъпи затопляне. Южните ветрове ще се активизират и ще донесат топъл въздух. Това особено силно ще се почувства към 12-15 март. Това прогнозират синоптиците от БАН.
Ще има и валежи от дъжд в средата на месеца. Очаква се дните с обилни превалявания да са между 5 и 9, а облачните дни – около 10. През месец март 2014 година най-високите температури се очаква да достигнат до 20-25 градуса, а най-ниските – минус 5 градуса.
Средната температура в Северна България и по високите полета ще бъде между 6 и 9 градуса. По Черноморието и Южна България – от 8 до 11 градуса, а в планините – от минус 4 до минус 2 градуса. Валежите в равнините ще достигнат 45-55 литра на квадратен метър, а в планинските райони – 65-95 литра.
Наблюдава се рязко увеличение на часовете, през които слънцето огрява страната, в сравнение с месец февруари (средно 150 часа през март срещу 80-85 през февруари).
Водещи
-
Шулева: Законът за еврото е противоречив
Според нея няма ясни критерии кога повишението на цените е спекулативно
28.07 | 14:00
-
Заловиха голямо количество ботулинов токсин, серуми и фармацевтични продукти
Митничари са ги открили в колетни пратки от Виетнам и Корея
28.07 | 13:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00