МВнР: Българските граждани да се въздържат от пътувания до Израел и Палестина 31.07 | 20:45
Германия призова за максимална сдържаност, за да се ограничи по-нататъшната ескалация на конфликта в Близкия изток
"Българските граждани да се въздържат от пътувания до Израел и Палестина", препоръчаха от Министерството на външните работи (МВнР). Повод за този съвет е динамично развиващата се обстановка за сигурност в Близкия изток в последните дни.
От министерството призоваха сънародниците ни, които в момента се намират на територията на посочените държави, да следят публикуваните на електронната страница на институцията препоръки и да се регистрират в нашите дипломатически представителства в Тел Авив или в Рамалла, като посочат свои актуални данни за контакт при необходимост.
При нужда, българските граждани могат да се обръщат към: Посолството на Република България в Тел Авив –Embassy.TelAviv@mfa.bg и спешните телефонни номера - + 972 54 595 4379; + 972 54 764 0089. Дипломатическото представителство на Република България в Рамалла на e-mail: - Mission.Ramallah@mfa.bg и на спешния телефон: +970 2 24 13 14.
Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg.
Препоръчваме на българските граждани, при пътувания, временно или постоянно пребиваване в чужбина, да се възползват от възможността да се регистрират в рубриката "Пътувам за…” на следния адрес - https://mfa.bg/bg/embassyinfo, добавиха още от външното министерство.
По-рано днес Германия призова за максимална сдържаност, за да се ограничи по-нататъшната ескалация на конфликта в Близкия изток, след убийството в Техеран на лидера на палестинското движение "Хамас" Исмаил Хания. От Италия обявиха, че "ситуацията е притеснителна" и се работи по избягване на ескалацията.
Водещи
-
Терзиев: Осигурихме сметосъбирането и снегопочистването в Зони 1 и 7 до провеждане на нов конкурс
“Нещата започват да се случват по правилата, които общината е определила, а не по правилата на...
19.12 | 16:15
-
Чашата преля – протест в защита на журналистиката
Не успяхме да се свържем с представител на телевизията, който да потвърди официално промените,...
19.12 | 16:00
-
Над 55% от българите подкрепят Европейския съюз
Изследването е проведено в периода от 14 до 24 ноември 2025 година сред 1004 пълнолетни...
19.12 | 15:30
-
Депутатите излизат във ваканция от 22 декември до 10 януари
Следващото редовно пленарно заседание е на 14 януари, сряда от 9:00 часа, добави той и пожела...
19.12 | 15:15
Най-четени
-
Идеален фалшификат няма – ето как да разпознаете фалшиво евро в България
От МВР подчертават, че идеален фалшификат не съществува – винаги може да бъде открит елемент,...
19.12 | 10:15
-
КНСБ готви национални протести срещу решението на НС да не приеме бюджета
От там категорично заявяват, че замразяването на заплатите е недопустимо
19.12 | 11:00