Потен и горещ вторник 05.08 | 07:00
Максималните температури ще достигнат 35 градуса
Ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове, главно над крайните западните райони, Предбалкана и Североизточна България, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места краткотрайно ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен изток, североизточен вятър. Горещо, с максимални температури между 30 и 35 градуса.
Атмосферното налягане ще се задържи малко по-ниско от средното за месеца, предаде НИМХ. Твърде топло време в планините. На 1200 м.н.в максималната температура ще е около 24 градуса, а на 2000 м около 17. Вятърът по билата ще е умерен от североизток. Преди обяд ще е слънчево, след обяд с развитие на купесто-дъждовна облачност главно над Рила, Пирин и Стара планина, където на места краткотрайно ще превали и прегърми.
Над Черноморието ще бъде слънчево, с временни увеличения на облачността над северното крайбрежие. Вятърът ще е слаб от североизток-изток. Горещо, с максимални температури между 29 и 32 градуса. И температурата на морската вода ще бъде висока, достигайки 28 градуса.
Водещи
-
Еврото: Какви ще бъдат прекъсванията на всяка банка у нас около 1 януари?
Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на абсолютно всички банки, е...
29.12 | 16:00
-
Пожарната със съвети към гражданите заради силния вятър
Ето какво е препоръчително да не правите
29.12 | 15:40
-
Фискалният съвет бие тревога: Държавният дълг расте лавинообразно
Бюджет 2026 е в риск - приходите са надценени, разходите – неконтролируеми, а бюджетната...
29.12 | 15:20
Най-четени
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
-
Вигенин за еврото: След няколко месеца ще видим, че нищо драматично не се е случило
Всички ще свикнем
29.12 | 11:00
-
Симеон Матев: Климатичните аномалии се превръщат в норма
По думте му 2025 ще бъде сред петте най-топли години в България
29.12 | 11:15
-
Кристин Лагард за еврото: Чакането на България почти приключи
Президентът на ЕЦБ определи момента като исторически етап, който укрепва търговията,...
29.12 | 14:20