Пускат парното в София в събота 24.10 | 12:23
Прогнозите са за трайно застудяване на времето
Парното ще бъде пуснато от събота, за да стопли хората от очаквания кучи студ. Синоптиците прогнозират минусови температури в по-голямата част от страната. Затова и топлофикациите се стягат да пуснат парното. Топлото ще тръгне към домовете на столичани от събота, съобщиха от столичната "Топлофикация София". До тогава ще бъдат изпълнени и двете изисквания на наредбата за топлоснабдяването. Те са в три последователни дни среднодневната температура да е под плюс 12 градуса и да има дългосрочна прогноза за трайно застудяване.
Застудяването вече е факт и "Топлофикация София" започна поетапното пускане на отоплението в детските градини, учебните и здравните заведения. Радиаторите ще се загреят в жилищните сгради от събота. За целта всички абонати трябва да са отворили до край вентилите на радиаторите си, за да не се налага обезвъздушаване на системата впоследствие.
Останалите топлофикации в страната също обявиха готовност за включване на парното.
Водещи
-
Откриват Празника на черешата в Кюстендил
Програмата включва кулинарно шоу с дегустации и демонстрации, а вечерите ще завършват с...
27.06 | 10:40
-
Ново силно земетресение във Венецуела
Двата труса от 7,2 и 7,5 по Рихтер преди дни отне живота на близо хиляда души, а над 3300 бяха...
27.06 | 10:20
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45
Най-четени
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45