Първият сняг идва другата седмица 21.11 | 21:15
Очаква ни рязко понижаване на температурите
Чувствително спадане на температурите ни очаква в началото на следващата седмица. На много места в страната ще падне и първият сняг. От минус 4 до плюс 1 градуса ще са минималните температури, а дневните – от 0 до 5.
През утрешния ден дъжд ще превали над централните южни райони, а след това – и над Източна България. Минималните температури ще бъдат от 8 до 14 градуса.
Уикендът ще започне с увеличаване на облачността до значителна, но няма да превалява. Максималните температури ще са до 15 градуса. Дъжд ще завали чак през нощта срещу неделя, като преди обяд валежите ще обхващат цялата страна. До полунощ обаче преваляванията ще спрат навсякъде, освен в крайните североизточни райони. Минималните температури ще са от 7 до 13, а дневните – от 10 до 15 градуса.
Новата седмица ще започне с рязко застудяване и дъжд, който постепенно ще премине в сняг. Значителни валежи са възможни в югоизточните райони и някои планински части. Вятърът ще достигне до 12-13 метра в секунда, като се ориентира от запад-северозапад.
Минусови температури се очакват във вторник. Те ще бъдат от около минус 2 до 4 градуса. Превалявания се очакват, като те първоначално ще са от дъжд и сняг, но по-късно ще преминават изцяло в сняг.
В сряда се очаква ясно време, като слаби валежи са възможни само на места в северозападните и източните райони. От минус 4 до плюс 1 ще са минималните температури, а дневните – от 0 до 5 градуса.
Времето в четвъртък ще остане без промяна. В петък се очаква постепенно затопляне.
Водещи
-
Правителството обмисля прогресивно облагане на жилищата
Премиерът предупреди за възможен скок на наемите
18.06 | 17:59
-
АЕЖ иска разследване на заплахи срещу журналиста Димитър Стоянов
Институционален отказ и дела шамари
18.06 | 17:40
-
Регионалният министър: Във Варна масово са си позволявали да се строи незаконно
За цялата местност Баба Алино регионалният министър съобщи, че е констатирано незаконно...
18.06 | 17:20
-
Специалистите от ВМА са извършили чернодробна трансплантация на 58-годишна жена
Донорът е мъж на 46 години. Операцията е извършена вчера и е протекла добре.
18.06 | 17:00
Най-четени
-
Румен Радев: Държавата няма ресурс сама да изгради всички магистрали
Няма как да имаме силна и модерна държава, ако имаме слаби региони, отбеляза той
18.06 | 12:45
-
Петкова: България е на прага на окончателното излизане от „сивия списък“
В сряда беше съобщено, че MONEYVAL е приключил Петия оценителен кръг за България и страната ни...
18.06 | 11:59
-
Какъв документ е необходим, освен паспорта на детето, ако то е под 18 г. и пътува до Гърция с роднини
При съмнение Гранична полиция може да извърши полицейска проверка на МПС
18.06 | 14:15
-
В народния календар днешният ден се свързва със специален летен период, когато природата е най-силна
На 18 юни Църквата предупреждава да се избягват кавги, негодувание, завист и самохвалство....
18.06 | 09:45