Ураган вилнее високо в планините 10.02 | 09:34
Условията за туризъм са добри, но в ниските части

В ниските гористи части на планините условията за туризъм са добри. По билата обаче духа силен до ураганен вятър, затова условията във високите части на планините не са подходящи за туризъм. Това съобщават от Планинската спасителна служба към Българския червен кръст.
Температурите са високи за сезона - около и над 0 градуса.
Ски-курортите работят, но заради вятъра някои от съоръженията на Банско и Боровец са спрени. На Витоша работят съоръженията на писта "Витошко лале", както и кабинковият лифт.
Силният вятър е предпоставка за заледяване на доста участъци, а заради топлото време снегът се топи и силният вятър ще го замрази. Препоръчва се на туристите да преминават през такива участъци с повишено внимание, както и да останат в ниските части на планините. Топлото време ще направи много тежък и мек снега около обяд. Има предпоставки за лавини.
През последното денонощие двама са се изгубили на Витоша, в района на Черни връх, но няма данни за пострадали.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20