Фермерът с изгорялото при пожара стадо в Харманли ще получи 45 хил. лв. помощ 23.07 | 14:20

45 000 лева помощ от държавата - това обеща земеделският министър Георги Тахов на фермера от Харманли, чието стадо от близо 250 овце изгоря в пожар преди дни.
"Ще поемем и целия дървен строителен материал, който е две трети от себестойността на фермата, както и бетона като фундамент. Това е извън тези 45 000 лева”, заяви министър Тахов.
Той увери, че подобна помощ ще има за всички земеделци в страната, понесли загуби заради огненото бедствие, сполетяло страната ни.
"Създадена е организация за бърз опис на щетите, констативни протоколи, своевременно свикване на управителни съвети и изплащане на обезщетения. Това е подходът. Той ще е единен за всички”, каза министър Тахов.
Изгорялата ферма в Харманли носела единствения доход за семейството на 43-годишния Иван Янъков. Освен уверението, че ще има помощ от държавата, той е получил и голяма съпричастност от колегите си. "Вече виждам надежда, много хора искат да помогнат”, каза Янъков. И допълни, че негов колега му е предоставил кошара, докато възстанови фермата си.
Водещи
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
Най-четени
-
Борисов отсече: Трябва да пазим КПК, ако я закрият, губим 5 млрд. лева
ПП-ДБ ми пришиват като брошка Комисията за противодействие на корупцията, която те създадоха,...
26.07 | 16:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20