Чувството на подгизналост няма да ни напусне през целия ден 19.11 | 07:15
Сутринта дъжд ще вали на много места, с по-късно през деня валежите ще обхванат и останалата част от страната
През страната ще преминава студен атмосферен фронт. Сутринта дъжд ще вали на много места в Западна България, а по-късно през деня валежите ще обхванат и останалата част от страната. Най-късно ще завали в Източна България, но през нощта срещу четвъртък валежите там ще са значителни.
По-значителни количества се очакват и на места в Централна и Южна България. През по-голямата част от деня ще духа слаб, в източните райони - умерен вятър от юг-югозапад и температурите там ще останат най-високи. След пладне вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще прониква студен въздух. Максималните температури ще са в широк интервал от 9-10 градуса в северозападните райони до 17-18 в югоизточните райони.
Атмосферното налягане ще се понижи още и ще бъде по ниско от средното за месеца, но привечер отново ще се повиши значително, предаде НИМХ. Над планините ще бъде облачно, ветровито и с валежи от дъжд, над 2000 метра – от сняг. Ще духа силен, по високите и открити части и бурен югозападен вятър, който привечер ще се ориентира от запад северозапад и с него ще прониква студен въздух. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9 градуса, на 2000 метра – около 4.
През по-голямата част от деня над Черноморието ще бъде облачно, но все още без валежи. Привечер ще завали, а през нощта срещу четвъртък на много места валежите ще са значителни, а по южното крайбрежие ще има и гръмотевична дейност. Ще остане топло с максимални температури между 16 и 18 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температурата на морската вода ще достигне 14 градуса.
Водещи
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45
-
Проблеми с водата в Сливен
Към момента вода има. Хората на място обаче споделят разнопосочни данни за това дали има или...
14.11 | 10:30
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
Най-четени
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Проблеми с водата в Сливен
Към момента вода има. Хората на място обаче споделят разнопосочни данни за това дали има или...
14.11 | 10:30
-
Случаят, разтърсил България: Нови детайли по делото за жестокост към животни и садистично съдържание
На брифинг полицията и прокуратурата в Перник днес дадоха подробности за случая, който...
14.11 | 09:30