Волейболистите ни разгромиха Дания 31.08 | 22:40
Българите останаха втори на приятелския турнир в Словения
Националите ни завършиха втори на международния турнир в Словения. В последния си мач от състезанието българският тим разби с 3:0 (17, 16, 17) Дания и приключи с актив от две победи и една загуба. Нашите паднаха с 1:3 от домакините, които спечелиха купата след 3:1 над Канада.
Старши треньорът Камило Плачи заложи в стартовия състав на Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров.
Нашият тим започна устремно и много бързо натрупа солидна преднина. Разпределителят ни показа доста разнообразна игра и се получиха няколко много добри атаки от зона 6 на неговия брат-близнак Валентин и капитана Алексиев. Соколов пък направи силна серия от сервис, което също се оказа решаващо за лесното спечелване на втората част.
Следващият гейм започна със същия ни състав, а датчаните успяха да се задържат на три точки до първото техническо прекъсване. След паузата съперникът дори успя да направи да ни доближи само на една, но играчите ни веднага реагираха и дръпнаха с 4.
Втората задължителна пауза дойде при 16:11 за нас, а при подновяването на играта записахме две поредни точки. Преднината ни стана 21:12 след серия от сервис на Братоев и добра работа на блокадата ни. Последва атаки на Соколов, Николов и Валентин Братоев, последната точка в гейма дойде след грешка от сервис на датчаните.
Плачи направи две промени за третата част, като Алексиев и Йосифов отстъпиха местата си съответно на Александър Симеонов и Теодор Тодоров. Дания успя да ни затрудни на сервис и поведе с 4:3, но набързо обърнахме резултата до 6:4, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6.
Нашите започнаха да увеличавт аванса си, за да се стигне до 16:11 на втората пауза. При 18:14 Данаил Милушев замени Соколов, а малко след това в игра се появи и рожденикът Светослав Гоцев. Милушев заби мощно в полето на скандинавците още при първото си докосване до топката. След това застана на линията за сервис и записа втора точка след бомбено изпълнение. Последва грешка на съперника и затворихме мача с 3:0.
Отново най-резултатен в мача бе Соколов, който направи 14 т. при 71% ефективност в нападение. Валентин Братоев завърши с 11 (57% в атака, 57% позитивно посрещане), а капитанът Алексиев постигна перфектна статистика - 8 т. при 100% в нападение и 60% позитивно посрещане.
Водещи
-
Курортите ни гтови за летните туристи, но остават празни
Има спад, отчете министърт на туризма Илин Димитров
14.06 | 18:00
-
Димитър Ганев: Влизаме в някаква нормалност на политическия процес
Лакмусът, който ще покаже устойчивостта на ПБ, ще са местните избори, а президентският вот пък...
14.06 | 17:40
-
Спасиха куче и котка, прекарали над 4 дни заключени на тераса в столичния кв. „Люлин“
Очаква се властите да влязат на проверка в семейството, мъжът бил агресивен
14.06 | 17:20
-
Разсипан асфалт ограничава движението по магистрала „Хемус“ в посока София
От пътната агенция апелират шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост
14.06 | 17:00
Най-четени
-
Пилотът Николай Калайджиев с Гинес рекорд: Излетя и кацна 1020 пъти за 15 часа
Следващата цел е космосът, посочи той
14.06 | 10:00
-
Надежда Нейнски: Блъф е, че ще се местят US самолетите от летището в София
Тя определи като „смехотворно“ твърдението, че украинският посланик може да се намесва в...
14.06 | 13:00
-
Божанов: Властта корумпира, а абсолютната власт корумпира абсолютно!
"Свръхконцентрацията на власт води до изкривявания", смята той
14.06 | 11:00
-
Цял месец 5-годишно е било пребивано ежедневно в дома си
То е прието в тежко състояние в Спешното отделение на болницата в Монтана
14.06 | 13:20