Времето се навъси 21.01 | 07:00
Над много райони облачността ще се увеличи и по-късно през деня на места ще превали дъжд
Над много райони облачността ще се увеличи и още преди обяд в Западна България, а по-късно през деня и на места и в източните райони ще превали дъжд, възможно е да прегърми. Видимостта в местата с мъгла ще се подобри. Покрай река Дунав вятърът ще се ориентира от изток-североизток и с него в страната ще започне да прониква студен въздух. Там максималните температури ще останат най-ниски - между 5 и 8 градуса, в останалите райони ще е между 10 и 15 градуса, в София 10 градуса. През по-голямата част от деня в Югоизточна България ще духа умерен до силен юг-югозападен вятър, ще има разкъсвания на облачността и там дневните температури ще са най-високи - до около 17 градуса. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
Атмосферното налягане ще бъде значително по-ниско от средното за месеца и още ще се понижи.
Над планините облачността ще е променлива, по-често значителна и на много места ще превали дъжд, над 1700 метра - сняг. Бурният югозападен вятър бавно ще се ориентира от запад, ще остане силен и бурен. Максимална температура на 1200 метра ще е около 7градуса, на 2000 метра - около 0 градуса.
Над Черноморието облачността също ще се увеличи и на места ще превали дъжд. По южното крайбрежие ще продължи да духа умерен и временно силен югозападен вятър и там валежите са по-малко вероятни. Максимални температури ще са между 12 и 17 градуса. Температурата на морската вода е 7 - 8 градуса. Вълнението на морето - 2-3 бала.
Водещи
-
Калин Стоянов сезира OFAC за притискане на прокурори от министър Демерджиев
Стоянов твърди също, че Демерджиев е казвал, че „в момента разполагал с архива на Пепи Еврото,...
08.07 | 17:59
-
Пулев: В активен диалог сме с "Лукойл" да няма сътресения на пазара на горива
"Литаско" по собствена инициатива е потърсило контакт с новото правителство и е предложило да...
08.07 | 17:40
-
„Възраждане“ алармира за 3-годишно дете, застрашено от съмнително осиновяване
Приемната майка Миглена Кралева, която също бе в кулоарите на парламента заедно с Георгиев,...
08.07 | 17:20
-
Наемите: За добре ремонтирани апартаменти в центъра на София искат над 900€
Наемите в централните и южните квартали на столицата ще продължат да растат плавно,...
08.07 | 16:45
Най-четени
-
Елеонора Митрофанова: Българските заводи бълват огромни количества оръжие за Украйна
Ядрената енергетика и АЕЦ „Козлодуй“
08.07 | 10:59
-
Иван Демерджиев: Разследваме как Пеевски си е позволил 180 полета с частни самолети
Той бе категоричен, че сигналите на ДПС не го притесняват.
08.07 | 14:15
-
Асен Василев за Радев: Някои български политици страдат от амнезия
Според Василев остава неясно и какво съдържа подписаният протокол между България и Турция.
08.07 | 12:30