Всеки ден е интересен за туризъм у нас 15.02 | 12:31
Ще проверяваме онлайн къде да е следващото ни пътешествие в страната
Традиционните форми на туризъм у нас са летният и зимният. Освен тях обаче в страната ни има предпоставки за развитие на алтернативен и културен туризъм, които имат нужда от популяризиране. Именно това е целта на изготвения събитиен календар potarsi.bulgariatravel.org.
В календара са събрани събития от цялата страна, които отразяват местните традиции и колорит. Такива например са Националният зетьовски събор в Етрополе, Фестивалът на Банското мезе, походът "По пътя на Ботевата чета и други".
В момента сайтът разполага с 294 събития от цялата страна. Очаква се през следващата седмица да има още 100 събития, тъй като календарът се актуализира непрекъснато. Събитията се изпращат от общините или се набавят от официалните им сайтове.
Търсенето в интернет страницата става по дата, по място и според типа на събитието. Тъй като сайтът е насочен към българските туристи, засега не се предвижда версия на английски.
От 24 януари, когато е започнала рекламната кампания на сайта, до 4 февруари има 8000 уникални посещения.
Сайтът е по проект "Кампания за насърчаване на вътрешния туризъм". Изготвен е по обществена поръчка и е на стойност 30 000 лева. В това влизат разходите за направата на сайта и публикуването му в Интернет, както и рекламата. Той е подготвен от фирма по обществена поръчка към бившата Агенция по туризъм. В началото на юли ще има изцяло нов сайт, който ще бъде част от мултимедийния каталог на българския туризъм, съобщи зам.-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Иво Маринов.
Друг проект за популяризиране на местния туризъм е изготвянето на списък с 50-те малко познати туристически обекта в България. Такива например са моста в с. Арда в Смолянско, блатото в центъра за опазване на влажните зони в Драгоман, гробницата в Поморие, църквата в Беренде и други.
Всеки, който иска да предложи туристически обект за списъка, може да го направи до 15 април на сайта potarsi.bulgariatravel.org или на мейл obekta@gmail.com като посочи името и местоположението на обекта, кратко описание и препоръки.
Списъкът ще се изготви от служители на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, експерти по туризъм и медиите и ще бъде представен през май. Идеята е такъв списък да се подготвя всяка година.
Що се отнася до зимния туристически сезон, зам.-министър Маринов заяви, че до края на декември – средата на януари ръстът на чуждестранни туристи е двуцифрено число и изрази оптимизъм за сезона.
Водещи
-
От февруари месец цената на шофьорските курсове се очаква да скочи до 2000 лева
В края на миналата година цената на курс за категория „В“ беше около 1300-1400 лв. Като се...
27.01 | 21:00
-
Случаите на остри респираторни заболявания (ОРЗ) и грип в област Перник са се увеличили
От РЗИ ще предложат неприсъственото обучение да продължи до края на следващата седмица.
27.01 | 20:40
-
Лена Бориславова: Делян Пеевски не е опозиция, ГЕРБ правят това, което им каже
"ГЕРБ искат да въведат политиката на 'постната пица', затова искат да създадат усещане за...
27.01 | 20:20
-
Бебе с тегло 5380 грама и височина 60 сантиметра се е родило днес в Русе
Тя уточни, че момчето, което е кръстено Никола, е третото дете в семейството. То се е родило...
27.01 | 19:40
Най-четени
-
11 области са в грипна епидемия от днес
Нови противоепидемични мерки са добавени в още три области в страната
27.01 | 08:30
-
Тийнейджърки се налагаха в бургаски мол
На ВИДЕО се вижда, че охранителите не се намесват
27.01 | 09:00
-
Асен Василев: Няма никаква причина дефицитът в бюджета да мине минимума от 3% от БВП
По думите ум финансовото министерство трябва да даде много ясно обяснение защо според него ще...
27.01 | 10:00