Възможни са нови протести на превозвачите 11.05 | 13:46
Искат по-сериозни мерки срещу сивия сектор в бранша
Възможни са нови протести на превозвачите. Съвременният български превозвач е обречен на фалит при сега съществуващата нормативна база, която не е синхронизирана с европейското законодателство.
Каквото е било при предишните правителства, нищо не е променено. Това заяви "Фокус” Петко Ангелов - заместник-председател на Българската асоциация на сдруженията в автомобилния транспорт (БАСАТ), цитиран от агенция "Фокус”.
"Дали ще има нови протести на превозвачите, ще се реши след 15 май. По думите на Ангелов този път превозвачите няма да чакат септември-октомври месец, ако не се променят нещата. Той се оплака, че транспортният бранш е подложен на постоянен финансов натиск от международни компании.
"Трябва да се предприемат незабавни мерки - "Автомобилна администрация” да прави проверки, искаме да се работи по закона, а не да бъде толерирана "сивата” икономика. Работим в нелоялна конкуренция”, обясни Ангелов.
Водещи
-
Безплатна медицинска помощ на плажа? Имате право, но с условие
По думите ѝ този ценоразпис трябва да бъде обявен и на страницата на Министерството на...
22.06 | 14:30
-
България е първа в ЕС по поскъпване на горивата през май
Цените на горивата и смазочните материали у нас са се ускорили през май, след като през април...
22.06 | 14:15
-
Днес ще е най-горещият ден тази седмица, предупреждават синоптиците
Страната ни се намира в периферията на горещата вълна в Европа.
22.06 | 13:30
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
Срам за София: Под 20% от спирките в центъра пазят от дъжд и слънце
Това обаче са само няколко от стотиците подобни обекти на територията на цяла София.
22.06 | 11:30
-
Спасителите по Черноморието получават между 1300 и 1500 евро за сезонна работа
Според експерта по водно спасяване Иван Георгиев няма основания за притеснение относно...
22.06 | 09:30