Външно: България не е проблем за „Южен поток“ 08.12 | 17:25
Страната ни ще настоява ЕК да продължи разговорите по проекта
България не може да е проблем за "Южен поток". Това заяви министърът на външните работи Даниел Митов. Според него страната ни е направила всичко необходимо и е заела много ясна позиция за проекта. Той подчерта, че ако газопроводът се строи, то това трябва да става по европейски правила и да има икономически смисъл – страната ни да печели от него.
"Естествено, ние сме поискали от ЕК да продължи разговорите по темата и вече ще зависи от тези преговори какво ще се случи със самия проект. Не приемаме обаче България да бъде обвинявана в каквото и да било", допълни той.
Попитан за позициите, които министрите Томислав Дончев и Теменужка Петкова ще защитават утре (9 октомври) в Брюксел, Митов посочи, че те ще настояват ЕК да продължи разговорите по "Южен поток", тъй като в момента както и в ЕК, така и в България официално нищо не е прекратено по проекта. Относно бюджета на управляваното от него ведомство за следващата година, Митов посочи, че МВнР за последните години е едно от министерствата, чиито средства постоянно биват редуцирани.
"Разбираме какво е финансовото състояние на държавата и ще се справим с това, което има, подкрепяме бюджета, заяви той. Няма драми в цялата ситуация, ще се справим с това, което ни е предоставено", посочи Митов, цитиран от БТА.
Водещи
-
БАБХ с позиция за маслото, заради което КЗК глоби две фирми
От Агенцията казват, че са действали веднага, след като са получили сигнала със съмнения за...
23.06 | 21:00
-
Денков: В "Прогресивна България" има хаос и някой трябва да го подреди
„И когато част от този хаос е да вземеш без обосновка 3,8 млрд. евро, това е проблем“, заяви...
23.06 | 20:45
-
Без Дара на Dream Fest в Баку заради участие на руски певци в събитието
Решението й идва след силна обществена реакция
23.06 | 20:29
-
Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление
23.06 | 20:15
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45