Въоръжен обир на мексиканско летище 05.04 | 16:31
Бандитите са успели да задигнат около 1 млн. долара в песос
Банда въоръжени крадци задигнаха около 20 милиона мексикански песос (1 милион долара) от брониран камион, който трябвало да прехвърли парите в самолет на Международното летище в централно Мексико, предаде Нова ТВ, позовавайки се на БГНЕС.
Наглият грабеж е извършен в сряда вечерта, когато въоръжена банда във ван се е изплъзнала от сигурността на международното "Летище Гуанахуато".
Въоръжените лица са заплашили карго персонала и са откраднали чувалите с парите, като това им отнело само три минути. Не е потвърден размерът на откраднатата сума, въпреки че става въпрос за около 20 милиона песос.
Гуанахуато е един от най-важните индустриални центрове на Мексико с концентрация на големи международни производители на автомобили, самолети и друга тежка промишленост.
Тези дейности, както и наличието на важна енергийна инфраструктура, привличат престъпни организации, които се занимават с дейности като изнудване, отвличане и кражба на гориво.
Водещи
-
Откриха тялото на издирваната в Пирин туристка
Малко преди откриването ѝ спасителите намериха невредимо нейното куче
21.06 | 18:01
-
Дончева: За 50 дни ПБ направиха каквото можаха, каквото могат и за каквото имат сили
Това, че руският патриарх благославя войските на своята държава, не го прави човек, който да...
21.06 | 18:00
-
Започнаха преговорите между САЩ и Иран по евентуално споразумение
Те се водят в луксозен хотел в Централна Швейцария, като се пояснява, че става въпрос за...
21.06 | 17:40
-
Мъж на 75 години се е удавил в района на Южния плаж в Китен
Влязъл във водата и му прилошало
21.06 | 17:20
Най-четени
-
Велислав Величков: В ПП не знаем, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
"Никой не е чул какво мисли Андрей Гюров. Бих посъветвал партийните лидери да не участват в...
21.06 | 14:00
-
Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Целта е да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди
21.06 | 12:40
-
В ГЕРБ вече виждат Делян Добрев на "Дондуков" 2?
Засега няма официално решение и никой в партията не говори открито за президентска...
21.06 | 16:20