Германците вече пият по-малко бира 28.10 | 10:58
Разреждат я обаче с лимонада, кола или плодов сок
През третото тримесечие на тази година в Германия са били продадени 27,1 млн. хектолитра бира. Това означава, че германците са изпили с 0,5 млн. хектолитра или с 1,7% по-малко бира спрямо същия период на миналата година, съобщават от Федералната статистическа служба в страната.
Продължава да расте обаче потреблението на т.нар. „бирени смеси“ - бира с лимонада, кола или плодов сок, които са много популярни в Германия. В периода юли-септември в страната са продадени 1,3 млн. хектолитра от подобни смеси или с 2,1% повече спрямо миналата година.
Водещи
-
Слънчево време с летни температури до 35 градуса
Следобед са възможни локални гръмотевични бури
26.06 | 08:00
-
Гълъб Донев: В бюджета залагаме реализъм и честност - нещата такива каквито са
Критикуват го, защото не им изнася, че излязоха наяве техните грешки, смята той
25.06 | 21:00
-
Любомир Каримански за финансовата рамка за 2026-а: Закъснелият бюджет
Той сравни бюджета със стара дамаджана, която – ако дръпнете една нишка от един данък, всичко...
25.06 | 20:45
Най-четени
-
Слънчево време с летни температури до 35 градуса
Следобед са възможни локални гръмотевични бури
26.06 | 08:00
-
DARA ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Предвижда се да бъдат заснети клипове и рекламни материали с известни българи, които могат да...
25.06 | 15:20
-
КЗК погна летище „Васил Левски“ - София за прекомерно високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2
В тази връзка Комисията ще извърши задълбочен анализ на пазарната структура, условията за...
25.06 | 12:15
-
Демерджиев: При катастрофата на магистрала „Тракия“ има смущаващи обстоятелства
„Към момента няма активни действия. Създаде се координация, работим по стратегия, използвайки...
25.06 | 11:30