Путин е милостив... 21.04 | 19:00
Путин е милостив. Пожали ни моряците и ги пусна да си ходят след като седмици наред им гърмя над главите и по палубата. Днес публично пожали и окопалите се в един завод последни хора в Мариупол, вместо да ги изравни със земята, както направи с останалата част от града и жителите му.
Путин е милостив. Сигурно и политиците ни ще пожали, ако се окопаят в собствения си страх и арогантна безчовечност.
Гледам какво се случва днес и си мисля, че украинците се хващат за оръжията за своята свобода, но умират за нашата. Чак когато Путин падне и понесе последствия за злодействата си, ние с вас ще започнем да се отърсваме от неговите платени велможи в политическата ни система. След това ще почнем да чистим кремълските пропагандни следи от историята, която учат децата ни и собствената ни памет и най-накрая ще се изправим на крака.
Просто прекалено дълго сме стояли на колене, в робско преклонение пред един агресор. Ще е мъчително и ще боли. Но сме длъжни да го направим.
Радослав Бимбалов, Фейсбук
Водещи
-
Диана Дамянова: За 24 часа Борисов събра аудитория, равна на тази на по-големия протест на площада
Слуховете за внезапната политическа смърт на лидера на ГЕРБ се оказаха силно преувеличени
04.01 | 18:00
-
Астрологът Силва Дончева за 2026-а: Криза, смяна на елити и обрати
О февруари тръгва чудовищна финансова криза, може да продължи три десетилетия, прогнозира тя
04.01 | 17:40
Най-четени
-
Кой е най-подходящят ден за сватба през 2026-а, според астрологията?
Почти всеки месец има няколко специални дати, които могат да донесат не само прекрасен сватбен...
04.01 | 12:40
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00