Трябва да намерим сили да простим на младите руснаци, които са лъгани и пращани на война 10.03 | 10:15
Изпратиха снаряди и по бременни жени. Все неща, които ни карат да си представяме как се ръкуваме с вратовете на изродите, натиснали копчетата в извратената си компютърна игра, пише Радослав Бимбалов

Вчера омиротвориха детска болница. Изпратиха снаряди и по бременни жени. Все неща, които ни карат да си представяме как се ръкуваме с вратовете на изродите, натиснали копчетата в извратената си компютърна игра.
Тази сутрин изгледах едночасова пресконференция на няколко от тези руски момчета, които вече са свалили оръжие в Украйна. Разказите им са трудни за преглъщане - простички, истински. Казали им, че ще започнат учение с беларуската армия. Вечерта преди старта събрали всичките им лични документи и мобилни телефони, а през нощта тръгнали. Разбрали, че не са на учение, когато минали покрай първите трупове. А по нашивките им разбрали, че са в Украйна.
Разказаха още интересни неща. Например как по същия начин са били изпращани в Крим, преди 8 години. Или как са ги изсипвали в Сирия, преоблечени като военна полиция. На оцелелите са връчвали медали за храброст, но малцина са останали на служба след тези акции. Срамът явно тежи повече от медалите.
Знам, че е трудно, но ще трябва да намерим сили да простим на тези млади руснаци в пагони и да ги приемем обратно в света на нормалните хора. Този път за тях ще е труден, криволичещ и пълен с мрачни сенки, в които ние с вас дори не бихме искали да надничаме.
Радослав Бимбалов
Водещи
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Тежка катастрофа на пътя между Лясковец и Елена, има жертва
Загинал е мъж на 24 години от село Драганово
04.10 | 11:00