Гоним трима сирийски дипломати 29.05 | 17:55
Временно управляващият посолството Салах Сукар ще трябва да напусне страната до 72 часа
Временно управляващият посолството на Сирийската арабска република в София Салах Сукар ще бъде уведомен днес с нота, че трябва да напусне България в следващите 72 часа. Това съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР).
От официалното изявление личи, че мярката е в отговор на "зверското убийство в Хула", където живота си загубиха повече от 100 души. В страната продължава и насилието срещу цивилните граждани, извършвано от режима в Дамаск, допълват още от МВнР.
Заедно с временно управляващия България ще трябва да напуснат и други двама дипломати от посолството.
Успоредно с това МВнР взе решение за оттегляне на дипломатическия персонал от посолството ни в Дамаск и временно преустановява дейността на българското дипломатическо представителство в сирийската столица.
Водещи
-
Летни ремонти оставят големи части от София без топла вода – вижте кога и къде
Без топла вода от 6 юли до 8 юли ще е целият квартал „Свобода“.
22.06 | 11:45
-
Срам за София: Под 20% от спирките в центъра пазят от дъжд и слънце
Това обаче са само няколко от стотиците подобни обекти на територията на цяла София.
22.06 | 11:30
-
Ивелин Михайлов обяви край на проекта „Исторически парк“
По думите му снимка от началото на проекта символизира и неговия край.
22.06 | 11:15
Най-четени
-
МВР купува климатици с парите за безопасност на пътя
Сметната палата разкри тежки административни пропуски във вътрешното министерство
22.06 | 09:59
-
Времето: Истински летен ден, от 29°C до 34°C
Не са изключени и локални градушки, особено в планинските и предпланинските райони на...
22.06 | 08:00
-
Спасителите по Черноморието получават между 1300 и 1500 евро за сезонна работа
Според експерта по водно спасяване Иван Георгиев няма основания за притеснение относно...
22.06 | 09:30