Грузински алкохол ще тече от фонтан 28.03 | 18:09
Странният фонтан ще заработи през лятото
В Грузия се строи уникален фонтан, който веднъж седмично ще бълва струя "чача" - силната национална алкохолна напитка.
Алкохолният фонтан трябва да заработи до лятото в Батуми, съобщи порталът Business Georgia. С него ще имат възможност да рекламират продуктите си производители на "чача", вино и други алкохолни напитки в страната. Алкохолът ще тече вместо вода по 10-15 минути, посочва РИА Новости.
Много грузинци произвеждат в домашни условия "чача", която понякога се нарича винена водка или просто грузинска водка.
Прави се най-често от грозде, но понякога и от смокини, мандарини, портокали и черници. Най-често използваният сорт грозде е ркацители ("червена лоза"), който произхожда от Грузия, но е широко разространен и в България, Румъния и дори и в САЩ и Китай.
Обикновено получената напитка е около 70 градуса и се разрежда преди да се бутилира.
Само преди няколко месеца, през септември 2011 г., Грузия получи патент върху "чача", както и върху още няколко напитки и ястия от националната кухня.
Водещи
-
Сметната палата: Нямаме достъп до информационните системи на МВР
Институцията отговори на упреците защо не е установила проблем в декларациите на Делян Пеевски...
10.07 | 15:03
-
Народното събрание одобри на първо четене Законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване
По-висока осигурителна тежест от август
10.07 | 14:15
-
Всички говорят за скъпото море, но тази сметка от Приморско разбуни мрежата
Повод за коментара му са десетките постове в социалните мрежи през последните дни, в които...
10.07 | 13:59
-
София приветства успехите на Никола Цолов
През последните години Никола Цолов се превърна в символът на българските моторни спортове.
10.07 | 13:30
Най-четени
-
Андрей Райчев: Иван Демерджиев е възможен кандидат за главен прокурор
Панчугов смята, че начинът за справяне с Пеевски е ограничаване на финансовото влияние
10.07 | 12:15
-
За нарастващ и неконтролируем брой на бездомни лица в района на пл. „Гарибалди” в София се оплакаха работещи наоколо
Опасенията им са, че те системно нарушават обществения ред и застрашават сигурността, а...
10.07 | 10:15
-
Проф. Рачев предупреди кога температурите в България ще скочат до 40 градуса
Лекото изместване на антициклона в северна посока ще предопредели предстоящото нахлуване на...
10.07 | 11:30