Гръцки полицаи дискиминирали българи 27.04 | 16:13
Българи блокираха за кратко пътя за ГКПП Илинден-Ексохи в знак на протест
Български граждани от района на крайграничната община Хаджидимово, Сатовча и други близки селища блокираха за кратко пътя за ГКПП Илинден-Ексохи при разклона за село Илинден.
Причината за протеста, който мина бързо, мирно и без пререкания и сблъсъци с органите на реда, беше, че българите са потърпевши от поведението и отношението на гръцки полицаи. Протестиращите определиха поведението на полицаите като дискриминационно, предаде БТА.
Гръцките полицаи проверявали най-щателно изправността на автомобилите им на влизане на гръцка територия и ги санкционирали най-строго за най-дребни пропуски, според протестиращите.
Освен високи парични глоби, им били сваляни регистрационните табели на колите, задържали и свидетелствата за управление на шофьорите.
За да предизвикат вниманието на българските институции за прекратяване на това отношение, протестиращите заявиха, че са готови следващата седмица да се съберат още повече хора и да блокират пътя за границата на същото място.
Според тях подобно отношение имало само към българите, въпреки че оттук ежедневно преминавали хора от какви ли не други националности.
Водещи
-
Горещите вълни в Европа - все по-опсни, градовете се нагряват до над 50°C
Сателитни данни показаха над 54°C на повърхността в центъра на Атина
04.07 | 14:30
-
Божидар Божанов: Вярвам повече на Демерджиев
Грешка беше, че гласувахме за Десислава Атанасова, но го признахме с публична декларация,...
04.07 | 14:00
-
В Иран отдават последна почит към аятолах Хаменей
04.07 | 13:41
Най-четени
-
Православната църква почита паметта на Св. Андрей
Вижте какви са народните вярвания за този ден
04.07 | 09:30
-
САЩ празнуват 250 години от приемането на Декларацията за независимост
Празничните инициативи започнаха още преди месец, а кулминацията ще бъде днес
04.07 | 10:40
-
Граждани поискаха оставката на Румен Радев на протест
Демонстрацията под надслов „АНТИРадев“ издигна български и украински знамена
04.07 | 10:20