Данък за милионерите готви Обама 18.09 | 13:14
Ще засегне американците с годишен доход над 1 милион долара
Специален данък за хората с годишен доход над 1 милион долара предвижда да въведе американският президент Барак Обама.
Служител от Белия дом заяви, че предложението ще бъде включено в плана, който Обама се готви да представи утре като част от усилията си за намаляване на бюджетния дефицит на САЩ, посочва БТА, като се позовава на AP и Reuters.
Т. нар. данък Бъфет (по името на американския милиардер Уорън Бъфет) би действал като "алтернативен минимален данък" за хората, които печелят по над 1 милион долара на година.
Целта е да се гарантира, че те плащат поне толкова данъци, колкото хората със средни доходи.
Всъщност този данък би засегнал около 0,3% от американските данъкоплатци и все още не се знае точно какви приходи би донесъл на държавата.
Водещи
-
Задържаният за тройното убийство в Угърчин е познавал много добре жертвите
Заподозреният е излязъл от затвора на 12 юни 2026 г., уточни окръжният прокурор на Ловеч
24.06 | 14:20
-
Шишков в НС: Всички в държавата са били замесени с ОПГ-то в Баба Алино
Регионалният министър намекна, че "местната" и "национална олигархия" са покровителствали...
24.06 | 14:10
-
ГЕРБ ще подкрепи "Синя България" за промени в Конституцията
От партията на Бойко Борисов ще организират дискусия по темата и ще търсят подкрепа за идеята...
24.06 | 13:45
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15