Две години от катастрофата с Милен Цветков 19.04 | 15:30
През 2020 г. навръх Великден журналистът загина, след като джип се заби в колата му с 99 км/ч
Днес се навършват две години от смъртта на Милен Цветков. През 2020 г. навръх Великден журналистът загина, след като джип се заби в колата му с 99 км/ч.
През март тази година обвиняемият за смъртта на Цветков - Кристиан Николов, получи 9-годишна ефективна присъда за убийство по непредпазливост. Николов ще излежава наказанието си при първоначален общ режим. От продължителността на престоя му в затвора ще се приспадне този в ареста и времето, прекарано под домашен арест.
Милен Цветков бе едно от емблематичните лица в историята на NOVA. Преди да се присъедини към екипа на медията, зрителите го познават от ефира на Българската национална телевизия, където трупа опит като репортер и водещ на новинарската емисия "По света и у нас”.
През 2000 г. е поканен в NOVA като водещ на "Здравей, България”. Именно той е човекът, който поставя началото на политическия сутрешен блок такъв, какъвто го познаваме днес. Милен Цветков първи въведе политическите интервюта рано сутрин, а също така даде думата на зрителите чрез откритата телефонна линия в ефир.
През годините поемаше различни предизвикателства в NOVA – освен като лице на сутрешния блок, кариерата му включваше още водещ на предаването "60 минути с Милен Цветков”, водещ на четвъртия сезон на Big Brother (през 2008 г.), а така също и водещ на новинарската емисия на медията. След като за период от една година (от 2010 г. до 2011 г.) напуска NOVA, през 2011 г. отново се завърна в нейния ефир, но вече като водещ на "Часът на Милен Цветков”. Милен Цветков бе известен със своя провокативен и нестандартен стил, който никога не оставяше зрителите и събеседниците му безучастни.
Една от последните му изяви беше на представянето на книгата на Асен Агов преди около месец.
Водещи
-
Вижте шокиращите предсказания на Св. Паисий Светогорец за Апокалипсиса
Днес църквата почита светия отец
12.07 | 18:00
-
Министър Демерджиев трябва да бъде подкрепен дори от политическите си опоненти
Това заяви бившият вътрешен министър Цветан Цветанов
12.07 | 17:40
-
Интензивен трафик на ГКПП „Калотина”: На граничния пункт очакват над 50 000 автомобила за денонощие
От „Гранична полиция” съобщиха, че ще работят на пълни обороти
12.07 | 17:20
-
Зеленски предлага смяна на премиера на Украйна и обяви промени в правителството
По думите на украинския президент предстои съвместно с депутатите да бъдат извършени...
12.07 | 17:00
Най-четени
-
Полина Паунова: "Хвърковатата чета" Пеевски - Атанасова удря всички!
Журналистът посочи, че от справката на ГДБОП за полетите на Пеевски са възникнали повече...
12.07 | 11:00
-
Борисов: Ако кабинетът предложи бюджет с 3% дефицит, няма да го атакуваме, сега ще се похарчат милиарди
Според лидера на водещата опозиционна партия другата възможност е реакторите да бъдат...
12.07 | 16:25
-
Детските градини със система за наблюдение и оценка на качеството
Министерството на образованието ще я прилага пилотно в 22 градини от 4 общини
12.07 | 10:40
-
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Можем да се окажем в ситуация, в която нещата ще стоят по-зле от всякога, смята американският...
12.07 | 15:00