Депутите ще разгледат днес промени в Закона за предучилищното и училищното образование 08.08 | 10:48
Ще се обсъждат и промени в Закона за личната помощ, внесени от партия „Възраждане“, които предлагат да се предоставя лична помощ още преди произнасянето от ТЕЛК на базата на етапна епикриза от лекуващия лекар.

Депутите ще разгледат днес промени в Закона за предучилищното и училищното образование, внесени от БСП. Те предлагат да има един учебник и един учебен комплект за всеки предмет, предаде БНР.
"БСП инициира образователната кауза за уеднаквяване на учебниците. Продължаме да стоим зад принципа – един учебник по един предмет в един клас”. Парадоксът да се учи по 7-8 различни учебника с различно съдържание трябва да спре", заяви преди два месеца водачът на "БСП за България" в Кюстендил Николай Каварджиклиев.
"БСП настоява за въвеждането на един учебник по един предмет в клас. Наша образователна кауза е промяна на учебната програма, защото на базата на учебните програми се пишат учебниците и помагалата. А днес те са неразбираеми, често несъобразени с възрастовите критерии при децата. За нас е изключително важно патриотичното възпитание, което липсва за съжаление – все повече българските класици и българската история отсъстват", коментира Веска Ненчева, дългогодишен карловси учител .
Ще се обсъждат и промени в Закона за личната помощ, внесени от партия "Възраждане", които предлагат да се предоставя лична помощ още преди произнасянето от ТЕЛК на базата на етапна епикриза от лекуващия лекар.
Водещи
-
Премиерът Росен Желязков е провел разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски
Желязков благодари на Зеленски за „ползотворния разговор за общата цел за постигане на...
06.03 | 09:45
-
Православната църква чества деня на 42-мата мъченици в Амория
Предателството, довело до падането на Амория
06.03 | 09:30
-
Нов бойкот на големите хранителни вериги и банките у нас
Организаторите призоваха протестни акции да има всеки четвъртък.
06.03 | 08:53
Най-четени
-
Нов бойкот на големите хранителни вериги и банките у нас
Организаторите призоваха протестни акции да има всеки четвъртък.
06.03 | 08:53
-
Затоплянето продължава с много слънце
Максималните температури ще са между плюс 12°C и 14°C, в района на Видин, Сандански и Пловдив...
06.03 | 09:00
-
Държавният бюджет за тази година влиза на първо четене в пленарната зала на Народното събрание
Рискове пред финансовата рамка
05.03 | 09:27