Днес ще е предимно слънчево 31.10 | 07:55
В сутрешните часове главно в източните райони ще бъде мъгливо
Днес ще е предимно слънчево. В сутрешните часове главно в източните райони ще бъде мъгливо. Около обед облачността от запад ще започне да се увеличава, ще е предимно разкъсана висока. Вечерта над Северозападна България облачността ще се вплътни и още преди полунощ на места там ще превали. Ще духа слаб южен вятър, съобщават от НИМХ.
Над Черноморието в сутрешните часове ще има ниска облачност или мъгла. До обед мъглите ще се разсеят, облачността ще се разкъса и намалее и до края на деня ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в северните райони - до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 19° и 23°. Температурата на морската вода е 19°-21°, по-ниска в района на Шабла. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
От -4 до над 20 градуса и през ноември, есента ще ни подари още топли дни
Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра - около 12°.
През нощта срещу сряда и в сряда, с преминаване на студен атмосферен фронт, на отделни места от запад на изток ще превали, а впоследствие облачността бързо ще се разкъсва и намалява. Вятърът ще се ориентира от северозапад, временно ще се усили и с него температурите ще се понижат. Още през нощта срещу четвъртък отново ще се заоблачи и в четвъртък ще преобладава облачно време. От югозапад ще започнат валежи, които през деня ще обхванат по-голямата част от страната. В Южна и Източна България има повишена вероятност за значителни количества. Минималните температури ще са сравнително високи, в повечето места между 7° и 12°, а преобладаващите максимални ще са между 13° и 18°. През нощта срещу петък валежите ще спрат, облачността ще се разкъсва и ще намалява.
Водещи
-
Вижте шокиращите предсказания на Св. Паисий Светогорец за Апокалипсиса
Днес църквата почита светия отец
12.07 | 18:00
-
Министър Демерджиев трябва да бъде подкрепен дори от политическите си опоненти
Това заяви бившият вътрешен министър Цветан Цветанов
12.07 | 17:40
-
Интензивен трафик на ГКПП „Калотина”: На граничния пункт очакват над 50 000 автомобила за денонощие
От „Гранична полиция” съобщиха, че ще работят на пълни обороти
12.07 | 17:20
-
Зеленски предлага смяна на премиера на Украйна и обяви промени в правителството
По думите на украинския президент предстои съвместно с депутатите да бъдат извършени...
12.07 | 17:00
Най-четени
-
Полина Паунова: "Хвърковатата чета" Пеевски - Атанасова удря всички!
Журналистът посочи, че от справката на ГДБОП за полетите на Пеевски са възникнали повече...
12.07 | 11:00
-
Борисов: Ако кабинетът предложи бюджет с 3% дефицит, няма да го атакуваме, сега ще се похарчат милиарди
Според лидера на водещата опозиционна партия другата възможност е реакторите да бъдат...
12.07 | 16:25
-
Детските градини със система за наблюдение и оценка на качеството
Министерството на образованието ще я прилага пилотно в 22 градини от 4 общини
12.07 | 10:40
-
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Можем да се окажем в ситуация, в която нещата ще стоят по-зле от всякога, смята американският...
12.07 | 15:00