До 2400 лв. за минута ефирно предизборно време 20.07 | 17:30
Правителството определи тарифите за предизборни клипове: от 200 до 2400 лв.
Правителството определи тарифите за предизборни материали по двете национални медии - БНТ и БНР.
Министерският съвет прие постановлението, с което определи тарифата, по която партиите, коалициите от партии и инициативните комитети да заплащат предизборните предавания по Българската национална телевизия и Българското национално радио и техните регионални центрове.
Цената за минута клип, излъчен по БНТ в различните часови пояси през делничните дни, ще струва между 400 и 2000 лв., а през почивните дни между 400 и 2400 лева.
Хрониките, в чиято цена са включени и разходите за изработка на репортажа, ще струват между 800 и 1000 лева на минута, а цената за минута диспут, излъчен по БНТ, ще струва между 150 и 180 лева.
Предизборните кампании тази година ще съвпадат - при провеждането на изборите за президент и вицепрезидент и за общински съветници и кметове през 2011 година.
Тарифата е изготвена в съответствие с предложенията на ръководствата на БНТ и БНТ, а редът и условията за провеждане на предизборната кампания са уредени в Изборния кодекс.
Предизборната кампания ще се отразява от БНТ и БНР чрез клипове, хроники, диспути и други форми, договорени между генералните директори на медиите и упълномощени представители на политическите формации и инициативните комитети.
Водещи
-
Пускат движението по ремонтираното платно за София на АМ „Тракия“ в Пазарджишко
В петък и неделя следобед ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони. В област Стара...
19.06 | 09:45
-
Контролът на достъпа с кола в Борисовата градина се заобикаля с резервация в кръчма
От Спаси София са категорични, че достъпът с моторни превозни средства трябва да бъде...
19.06 | 09:30
-
Представители на мотоциклетната общност в България обявиха протест на 19 юни
Организаторите подчертават, че протестът е насочен срещу институционалното бездействие, а не...
19.06 | 09:15
-
Учениците от VII и X клас се явяват на национално външно оценяване по математика
В 7:30 часа в Министерството на образованието и науката беше изтеглен вариант 1 за...
19.06 | 08:59
Най-четени
-
На 19 юни православната църква отбелязва паметта на Свети апостол Юда Тадейски, наричан "брат Господен"
Какво не трябва да се прави днес?
19.06 | 08:29
-
Учениците от VII и X клас се явяват на национално външно оценяване по математика
В 7:30 часа в Министерството на образованието и науката беше изтеглен вариант 1 за...
19.06 | 08:59
-
Дневен хороскоп за 19 юни 2026 година
Денят носи силно желание за разширяване на хоризонтите
19.06 | 08:15
-
Представители на мотоциклетната общност в България обявиха протест на 19 юни
Организаторите подчертават, че протестът е насочен срещу институционалното бездействие, а не...
19.06 | 09:15