Акцията "Бонбони за смет" в Разград 10.04 | 13:51
Ще бъдат раздадени 600 пакета с лакомства на малките чистници

Община Разград организира пролетно почистване от 17 до 22 април, което ще завърши по традиция с акцията "Бонбони за смет", съобщи зам.-кметът Любомир Цонев.
Заделени са 12 650 лева за дейностите по почистването, като 3 250 от тях са награден фонд за предметни награди на най-добре представилите се фирми, организации и граждани. При предварителни огледи са идентифицирани участъците с най-много боклуци и малките нерегламентирани сметища, където ще се действа по-мащабно, с помощта на общинско предприятие "Паркстрой" и фирма "АСА България".
В последния ден ще се проведе акцията "Бонбони за смет", в която се включват децата на Разград. Ще бъдат организирани три пункта - в жилищен комплекс "Орел", в кв. "Водната централа" и пред хотел "Централ", откъдето желаещите да се включат в хигиенизирането ще получат чували.
Ще бъдат раздадени 600 пакета с лакомства на малките чистници. Сигнали и информация за места с отпадъци и събрани в торби боклуци гражданите могат да подават на телефони 618-186 и 660-580, съобщи още Цонев.
Водещи
-
Помощ от Apple са поискали от ФБР, за да отключат телефона на Алексей Петров
Айфонът, който потенциално съдържа ключова информация за последните му контакти, бизнес сделки...
08.09 | 17:40
-
Откриха "Алеята на книгата"
В 61 бели шатри са събрани над 150 български издателства и автори
08.09 | 17:20
-
Кремъл: Санкциите никога няма да накарат Русия да промени курса си
Няколко часа по-рано САЩ и Европейският съюз посочиха, че обмислят налагането на допълнителни...
08.09 | 17:00
Най-четени
-
Проф. Даниел Вълчев: Натискът за предсрочни избори ще се усилва
Според него правителството е в режим на оцеляване
08.09 | 11:20
-
Богомил Манчев: До 2051 г. в България трябва да имаме работещи 4 големи ядрени блока
Спешно трябва да се направи анализ на оборудването на АЕЦ "Белене", може ли да се ползва от...
08.09 | 12:20
-
Бившият зам.-кмет на Варна: Получих заплахи за живота си
2 месеца след депозирането на заявление пред СГП, никой не ме потърси, за да бъда разпитан,...
08.09 | 16:00
-
Патриарх Даниил: Богородица донесе радост за света
08.09 | 14:00