Намалява броят на просещите деца в столицата 04.01 | 15:05
На 18 март миналата година стартира проект за социална работа при случаи на деца на улицата и просещи на територията на СО
Наблюдава се тенденция за рязко намаляване на случаите на просещи деца на улицата, съобщават от пресцентъра на Столична община.
На 18 март миналата година започна проектът между общината, СДВР и Агенцията за социално подпомагане за социална работа при случаи на деца на улицата, просещи и за наблюдение на детския труд.
До днес са регистрирани 486 случая на наблюдавани и задържани лица, като от тях 219 са пълнолетни, а децата са 267 - 99 непълнолетни и 168 малолетни.
Съставени са 136 предупредителни протокола, 83 констативни протокола, по наредбата за обществения ред - 42 акта, а за шест лица е сезирана Прокуратурата, тъй като са задържани за трети път, издадени са 12 заповеди на задържани деца за денонощие, 13 деца са настанени в специализирани институции за деца, а други 24 са с предоставени услуги в общността.
През последните два месеца се наблюдава тенденция за рязко намаляване на случаите на просещи деца на улицата или практикуващи нерегламентиран детски труд, както и подадени сигнали на територията на Столична община.
При наблюдение на случаи на деца на улицата, просещи деца или жертва на трудова експлоатация сигнали се подават на телефони 8035 900, 116 111 и 112.
Водещи
-
Първан Симеонов: Румен Радев видимо влезе в кампаниен режим
Политологът е на мнение, че управляващите са разрешили успешно казуса с "Лукойл"
19.11 | 21:00
-
Михаил Миков: Бюджетът за 2026 г. е милитаристичен, води до задлъжняване
Сполред него решението на КС за референдума за еврото е тежко наказание за Киселова
19.11 | 20:45
-
При работа в почивни дни с увеличение от 75% се заплаща само извънредният труд
За работещите по график не се предвижда увеличение
19.11 | 20:30
-
Словакия ще заведе иск срещу ЕС заради плановете за прекратяване доставките на руски газ
Премиерът Роберт Фицо не обяви каква компенсация би могло да търси правителството на страната,...
19.11 | 20:15
Най-четени
-
Асен Василев: Борисов да каже имал ли е тайна закуска с Румен Спецов и Валентин Златев
„Виждаме едно огромно бързане и опит да се наложи най-пагубният бюджет за последните 25 години...
19.11 | 11:15
-
25 млн. евро е предвидената финансова подкрепа по програма „Енергийна сигурност“ до 2028 г.
Това съобщи министърът на енергетиката Жечо Станков
19.11 | 15:20
-
Илиян Василев: „Наш“ човек ще купи Фалкона, а правителството ще си вземе нов по-голям самолет
Исторически прецедент
19.11 | 10:15