Нов лунапарк в морската градина в Бургас 02.09 | 15:55
Работното време на увеселителния център е от 9 до 22 ч.
На площ от 2000 кв. метра в морската градина на Бургас заработи нов лунапарк, съобщиха от пресцентъра на общината. Той се намира на мястото на стария, в непосредствена близост до Стената на приказките.
Увеселителен център "Приказките” е изграден от фирма "Ултими". Тя е член на Международната асоциация на стационарните паркове и атракции и има дългогодишен опит в този бранш.
Фирмата спечели открит конкурс на Община Бургас и ще ползва терена 10 години под наем, като всяка година центърът ще се сертифицира за безопасност от представител на Международната асоциация.
В момента паркът има 8 съоръжения, предназначени за игра на най-малките. Тепърва ще се внасят уреди, които да се ползват от по-големите деца, а и от възрастни.
Там ще работи и детска почасова занималня, където родители могат да оставят децата си на грижите на аниматори.
Работното време на увеселителния център е от 9 до 22 ч., като в зависимост от метеорологичните условия то ще бъде променяно.
Между Община Бургас и инвеститора се водят разговори за изграждане на ледена пързалка през зимния период – в рамките на увеселителния център.
Лунапаркът е достъпен за деца в неравностойно положение. Съвместно с Община Бургас ще бъде определен ден и часови пояс, в който атракционите да бъдат ползвани безплатно от тях.
Паркът ще разполага с 24-часово видеонаблюдение и охрана, които да гарантират безопасността на посетителите.
"На прекрасната ни обновена Морска градина й прилича да лунапарк с нови и безопасни съоръжения. Очаквам с нетърпение да видя останалите атракциони, които ще бъдат поставени тук”, каза кметът Николов.
Водещи
-
времето се обръща от вторник
След слънчевия уикенд, началото на новата седмица се очаква промяна в синоптичната обстановка
17.11 | 08:09
-
Любомир Дацов: Бюджет 2026 допълнително стимулира негативни процеси
"Не е нормално бюджетът да се управлява по технически формули", смята финансистът от Фискалния...
16.11 | 18:00
-
Божидар Божанов: 46% преразпределение от БВП води до скорошен сблъсък с айсберга
Това е бюджетът на Пеевски, смята депутатът от ПП - ДБ
16.11 | 17:40
Най-четени
-
Жечо Станков: Румен Спецов трябва да получи разрешение от МС за всяка специфична дейност
"Не можеше по закона от 2023 г. да се гарантира основната дейност на особения управител",...
16.11 | 16:20
-
Костадинов от Сочи: Срещнах се с Дмитрий Медведев, "Възраждане" пише история
Лидерът на "Възраждане" заедно с депутата от партията Ангел Георгиев и евродепутатите Рада...
16.11 | 13:20
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00