Нови правила за сигурност на играчките в ЕС 23.06 | 15:05
Провериха безопасността на играчките, внасяни през пристанището на Ротердам

От 20 юли за производителите и вносителите на играчки ще има затегнати правила относно сигурността на играчките на пазара в ЕС. До тази дата всички държави в общността ще трябва да внедрят изискванията на новата Директива за безопасност на играчките, приета през 2009 година.
Новата директива променя текстовете на директивата, приета от 1988 година. В нея са описани техническите спесификации за безопасност на играчките на пазара в общността.
Изискванията гласят още, че всички играчки на пазара трябва да носят маркировката CE, с която производителите гарантират, че играчките отговарят на критериите за качество и изискванията за сигурност. Тази маркировка трябва да бъде слагана и на опаковките, ако не може да бъде видяна, сложена върху играчките.
Вносителите трябва да проверят дали производителите правилно провежда тестове на играчките.
Като част от подготовката за новите моменти комисарят по въпросите на индустрията в ЕС Антонио Таяни присъства на операция за проверка на сигурността на играчките, внасяни в общността. На пристанището в Ротердам бяха отваряни контейнери с играчки, а съдържанието им беше проверявано. Действията са част от дневните задължения на митническите власти в ЕС.
"Много съм доволен да видя, че контролът, който се прилага, е ефективен и предоставя сигурна среда за нашите деца", коментира комисарят след проверките.
Водещи
-
Новата сесия в НС: Стари спорове между народните избраници (ОБЗОР)
На прицела на депутатите беше и Наталия Киселова
29.04 | 21:00
-
12-годишно дете с две счупени ръце след побой в Луковит: Брало чужди джанки
След протест задържаха за 72 часа заподозрения
29.04 | 20:30
-
Без новия ни F - 16 на парада за Гергьовден
Българския трибагреник на 6 май ще развеят трите вертолета – Ми-17 и два Кугъра, а на жълтите...
29.04 | 20:15
Най-четени
-
Временен технически проблем възпрепятства достъпа до официалния сайт на Националната агенция за приходите
Данъчната администрация съветва гражданите да използват Chrome или Edge
29.04 | 12:30
-
Трагедия: Камион уби оперния певец Богомил Спиров
Солистът на Музикалния театър е бил блъснат на пътя, докато карал мотора си
29.04 | 14:00
-
Влошаване на икономическите и потребителските нагласи в ЕС и България през април
Това отчито последното ежемесечно проучване на Европейската комисия
29.04 | 15:10
-
Нови ваксини в имунизационния календар
„Доказано ваксините не просто опазват живота, те спират епидемии, спасяват деца и възрастни,...
29.04 | 13:20