Откриват "София тех парк" 10.12 | 18:25

Мегапроектът е на стойност 83 млн. лв.

От iNews.bg

"София тех парк"ще бъде открит официално на 11 декември. Лентата на първата иновационна екосистема в България ще пререже държавният глава Росен Плевнелиев. На официалната церемония ще присъстват и президентът на Словашката република Андрей Киска, министър-председателят на Свободната държава Бавария Хорст Зеехофер и европейският комисар по регионално развитие Корина Крецу.

Форумът ще бъде символично кръстен на името на "бащата на компютъра" от български произход проф. Джон Атанасов. Двамата президенти ще кръстят улица в парка на словашкия изобретател Йозеф Мургаш.
Вложената в технопарка инвестиция е на стойност 83 млн. лв. - европейски средства и национално съфинансиране. Форумът ще събира на едно място малки, средни и големи компании, както и представители на университетите в България.

Разположен е на 20 000 кв. м. нови и реновирани сградни площи, на които се намират и приложно-изследователски лаборатории, един инкубатор, пространства за лекции и образователни форуми, както и места за демонстриране на нови технологии. Разположен е на мястото на бившите казари срещу зала "Арена Армеец" и бул. "Цариградско шосе".

"София тех парк" ще оказва реална подкрепа и на стартиращите компании, тъй като ще предоставя не само възможност за различни партньорства, но и юридически, финансови и други услуги, които ще улесняват бизнеса.

 

Водещи

Най-четени