Ремонт за 700 хил. лева за детска ясла в Павликени 04.09 | 08:33
Единственото детско заведение в общината се посещава от 12 деца над капацитета
165 PVC прозорци, обшивка на покрива с ламарина, външна топлоизолация с площ над 1100м2, цялостен ремонт на котелна инсталация и 83 нови радиатори са придобивката на Детска ясла Павликени след двумесечен ремонт, съобщава Север.бг.
С освещаване на сградата и прерязването на лентата от директора Магдалена Дечева и кмета на Община Павликени инж. Емануил Манолов беше дадено новото начало по проект "Въвеждане на енергоспестяващи мерки в ЦДГ №1 "Осми март” и Детска ясла в гр. Павликени”. Проектът е получил безвъзмездно финансиране от Европейски фонд за регионално развитие.
Общата стойност на извършената инвестиция за саниране на детската ясла и на детска градина "Осми март” е 691 267,40 лв. Единствената ясла в Община Павликени се посещава от 60 деца. Заведението работи над капацитета си от 48 възпитаници. Сградата е открита на 23 януари 1976г.
Извън планираното по проекта, Община Павликени финансира и дейностите по облагородяване на околното пространство край сградата. Празничната програма продължи с концерт и изпълнения на възпитаниците от всички групи на Детската ясла. Инж.Манолов подари на колектива икона на Св.Мина.
Водещи
-
Желязков: Следвайте примерите на будителите
01.11 | 15:30
-
Катастрофа с жертва затвори пътя Велико Търново - Русе
Автомобилите се пренасочват през обходни маршрути
01.11 | 15:00
-
Големият седмичен хороскоп от 3 до 9 ноември
Вижте какво можете да очаквате в различни области
01.11 | 14:30
-
Икономисти: Увеличението на пенсионната вноска намалява дохода на всички работещи
Домакинствата са изправени пред влошаване на стандарта на живот
01.11 | 14:00
Най-четени
-
Отбелязваме Деня на народните будители
За първи път празникът се чества през 1909 г. в Пловдив
01.11 | 09:00
-
Днес е последната за годината задушница - Архангеловата
Вижте какво се прави, а какво е забранено
01.11 | 09:15