Спортувай в парка във Велико Търново 24.03 | 09:54
Парк "Марно поле" се превръща в спортна площадка
В почивния съботен ден (24 март) в парк "Марно поле" във Велико Търново ще се проведе спортен празник. Целта на мероприятието е гражданите на града да се отърсят от летаргията на дългогодишната зима, като се отдадат на атрактивни спортове на открито, съобщават от Север.бг.
Освен добре познати ни спортни забавления в парка ще може да бъде практикуван и екстремният спорт Тролей. Това представлява диагонално спускане с въже между два пункта с различна височина. Участниците са екипирани с алпийска седалка и каска.
Но освен това в парка е изградена и специална изкуствена стена за катерене. Съоръжението е подходящо, както за начинаещи катерачи, които имат желание да се докоснат до този атрактивен спорт, така и за напреднали, желаещи да поддържат и усъвършенстват своите умения и сила.
В специална детска зона малчуганите ще могат да поиграят на боче. Целта на играта е състезателите да хвърлят своите топки максимално близо до централната топка, наречена "палина”.
Акцент в спортния празник обаче са откритите уроци по танцувална аеробика. Професионални инструктори ще демонстрират различни стилове в аеробиката и ще въвлекат публиката в един своеобразен открит урок. Танцьори от великотърновски салса клуб ще покажат на всички желаещи стъпките на салсата, меренгето и пачата.
Водещи
-
Вижте всички решение на Министерски съвет днес
Около 536 000 пенсионери ще получат допълнителна сума от 120 лв. за Коледа
26.11 | 20:45
-
Жечо Станков: Горивата на българския пазар са достатъчно и на достъпни цени
Ако се стигне до крайната дата на лиценза на "Лукойл", моята задача отново ще е да удължим...
26.11 | 20:00
-
Огнян Минчев: Много сили у нас знаят какво не искат, но не предлагат ясна алтернатива
„Част от държавните служители получават огромни увеличения, други – минимални”, каза...
26.11 | 20:30
Най-четени
-
Костадинов: Проблемът е един и той е, че в бюджета няма пари
„Пари в бюджета няма, наистина няма. Да не говорим, че начинът, по който подхождат към...
26.11 | 11:15