Строителна фирма квалифицира безработни младежи 15.11 | 12:55
Участие в проекта ще вземат 21 души

21 безработни младежи ще получат професионална квалификация по проект на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси". Това каза ръководителят на проекта инж. Васил Попов.
По думите му компанията, в която те ще се квалифицират, е специализирана в изграждане на хидротехнически съоръжения, язовири, хвостохранилища, водоснабдителни системи, пречиствателни и помпени станции, тунели, канализации, изграждане на тръбопроводи и др.
В рамките на проекта петима души ще преминат през курс за обучение в специалност "Кофражист", шестима ще бъдат обучени за арматуристи, трима – за зидари и седем ще бъдат включени в групата "Външни ВиК мрежи", посочи инж. Попов.
Продължителността на обучението ще бъде 336 часа с минимум 8 учебни часа на ден. На лицата от проекта, издържали успешно финалния изпит след обучението, ще бъде предложено постоянно работно място в компанията.
Проектът е на стойност 262 265 лв.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00