Фестивал на образованието "превзема" центъра на София 11.04 | 16:03
Предвидена е богата художествена програма, уъркшопове и "Голямото рисуване на малките художници"

На 20, 21 и 22 април 2012 г. София ще бъде домакин на Фестивала на образованието, разкриват организаторите на фестивала от сдружение "Професионален форум за образованието". Това е седмото издание на събитието, на което медиен партньор е Econ.bg, част от групата 3Бей.БГ, в чиято структура е и iNews.bg.
На Фестивала на образованието участието си са потвърдили 109 институции – училища, колежи, университети, учебни центрове, детски градини, неправителствени организации, музеи, фирми и медии. Пълен списък на участниците се публикува на сайта на Фестивала и се обновява всеки ден.
Първите прояви, свързани с Фестивала, започват още на 18 април 2012 г. Тогава на "Моста на влюбените" ще бъде открита фотоизложба с авторски снимки на ученици от училищни фотоклубове. Ще бъдат представени около 120 ученически фотографии, подбрани от компетентна комисия.
На същия ден ще се състои и пресконференцията, посветена на VII Фестивал на българското образование, в пресклуба на БТА (от 12:00 часа).
Традиционната Фестивална "Открита сцена” тази година ще бъде ситуирана в Лятното кино в парка на НДК.
Художествената програма, която ще тече през трите дни на Фестивала, включва разнообразни изяви: танци от българския, ромския, египетския фолклор, вокални изпълнения на ученици, педагози и професионални изпълнители, модно ревю, огнено шоу и циркови изкуства.
Сред театралните изпълнения на ученически формации ще има и една премиера – на постановката "Криворазбраната цивилизация” по Добри Войников, реализирана от театралния състав на 51 СОУ "Елисавета Багряна”.
Откритата сцена ще даде възможност и за научни изяви: представяне на младежки проект "Откриваме, опознаваме, опазваме”, който е свързан с изучаването и популяризирането на културно-историческите паметници в гр. София, както и прожекция на авторски научно-популярен филм на формация "Физици Филми”. Пълната програма на Откритата сцена е публикувана на сайта на Фестивала - www.edufest.info.
Освен това са предвидени тематичните зони и уъркшопове - тази година те са над 30. Нови акценти през тази година са кулинарната зона с домакини "Пъстра трапеза” и "1001 рецепти”, зоната за приложни изкуства и занаяти с домакини Арт център "Кесар” и "Асоциация за развитие на изкуствата и занаятите”, зона "Здраве” с домакин фондация "Грижа за здравето”, зона за астрономически наблюдения с домакин "Астрономическа асоциация – София”.
Специален участник е Столичният зоопарк, който ще изненада посетителите на фестивала с живи експонати. Ще се проведат и традиционните уъркшопове за създаване на импровизирани облекла, за грим и прически, за изобразителни изкуства, за фотография, кино, роботика, настолни игри, изработване на хартиени макети, литературна работилница и др.
На 20 април от 12:30 часа на "Моста на влюбените" със съдействието на Арт център "Орхидея” ще се състои специалното събитие "Голямото рисуване на малките художници”. Любителите на ролевите игри ще могат да участват в специална фентъзи игра с различни логически и творчески задачи, организирана от Български Фентъзи ЛАРП център, и да спечелят забавни награди, коментират организаторите на фестивала.
Водещи
-
Парламентът решава съдбата на шестима депутати и референдума за лева
Групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" предлага разглеждане на промени в...
06.05 | 18:00
-
Безалел Смотрич заяви, че победата на Израел в Газа означава, че палестинската територия ще бъде „напълно унищожена“
„Газа ще бъде напълно унищожена, цивилните ще бъдат изпратени на юг в хуманитарна зона без...
06.05 | 17:40
-
Опасни гръмотевични бури и поройни дъждове в няколко района у нас
Към 15:00 часа във вторник в няколко района на страната се образуваха опасни гръмотевични...
06.05 | 17:20
-
Путин: Москва желае "справедливо" ядрено споразумение между САЩ и Иран
Съвсем наскоро Русия изпрати два самолета, за да помогне за потушаването на пожар след...
06.05 | 16:59
Най-четени
-
Потресаващи признания на убиеца на Маги
"Това не е вярно! Процедурата е спазена, както изисква законът", отговориха от прокуратурата.
06.05 | 13:30
-
Голям гаф на парада за Гергьовден!
Докато президента и главнокомандващ Румен Радев поздравяваше блоковете на различните видове...
06.05 | 13:15
-
Парламентът решава съдбата на шестима депутати и референдума за лева
Групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" предлага разглеждане на промени в...
06.05 | 18:00
-
Честваме паметта на свети великомъченик Георги Победоносец
Той бил римски воин, който служил в малоазийската област Кападокия по времето на римския...
06.05 | 09:02