Британската армия се включва в доставките на горива 02.10 | 10:44
Правителството освен това съобщи, че ще разреши незабавно на 300 чужди шофьори на цистерни да започнат работа в страната
Около 200 военни ще се включат още от понеделник в Обединеното кралство във веригата за доставка на горива в бензиностанциите, засегнати от недостиг заради липсата на шофьори на камиони и заради паническото купуване, предадоха световните агенции.
"Близо 200 военни, от които 100 шофьори, ще бъдат от понеделник на разположение в Обединеното кралство за оказване на временна подкрепа в рамките на действията на правителството, целящи да се намали натискът над бензиностанциите и да се отговори на липсата на шофьори на камиони", се казва в официално съобщение на британското правителство. Военните приключват обучението си за тази цел.
Правителството освен това съобщи, че ще разреши незабавно на 300 чужди шофьори на цистерни да започнат работа в страната, посочва агенцията. Те ще могат да останат в страната до края на март 2022 г., допълва Ройтерс. Тези 300 чужди шофьори са част от 5000-те шофьори, които ще имат възможност да работят в страната. Но повечето от тях ще пристигнат едва през втората половина на октомври и ще трябва да напуснат до края на февруари 2022 г. в рамките на програма за издаване на хиляди временни работни визи с цел облекчаване на натиска над веригите за доставки, отбелязва Ройтерс.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Стотици смелчаци „спасяват” кръста в цялата страна
В Калофер се проведе така нареченото мъжко хоро в ледените води на река Тунджа, като се вярва,...
06.01 | 11:30