Ето какво време ни очаква идната седмица 29.03 | 16:40
През почивните дни ще настъпи временно спиране на валежите, разкъсване на облачността и слабо повишение на дневните температури
През следващото денонощие ще преобладава облачно време с временни разкъсвания на облачността, главно в часовете преди пладне над Югозападна България, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Все още ще има превалявания от дъжд, на повече места в източните райони, а след обяд и в планинските. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и западната част на Горнотракийската низина и временно силен вятър от север-северозапад, който вечерта почти навсякъде ще отслабне.
Минималните температури ще бъдат между 2° и 7°, по-ниски в югозападните райони, максималните в повечето места ще бъдат между 9° и 14°. В София минималната температура ще бъде около 3°, максималната – около 9°.
Над планините облачността ще бъде разкъсана, предимно значителна след пладне, когато на изолирани места ще превали, по високите части – сняг.
Ще духа до умерен, по билото на Източна Стара планина и силен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 4°, на 2000 метра – около минус 1°.
По Черноморието ще бъде облачно, на места с превалявания от дъжд. Ще духа умерен, по северното крайбрежие до силен северозападен вятър.
Максималните температури ще са 12°-13°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 13 мин. и залязва в 19 ч. и 50 мин. Продължителност на деня: 12 ч. и 37 мин.
Луната в София залязва в 5 ч. и 59 мин. и изгрява в 17 ч. и 14 мин. Фаза на Луната: три дни преди пълнолуние.
Във вторник вятърът ще отслабне и ще се ориентира от изток-югоизток. След временно спиране на валежите и разкъсване на облачността, в следобедните часове от юг валежите отново ще се активизират. Преобладаващите минимални температури ще бъдат между 0° и 5°, максималните – между 10° и 15°.
В сряда, четвъртък и петък времето ще се определя от средиземноморски циклон. Ще е облачно с повсеместни и значителни валежи от дъжд, в планините – от сняг. По високите полета в Западна България и в Западния Предбалкан дъждът ще преминава в сняг.
Вятърът ще е от изток-североизток, умерен и силен, в петък ще отслабне и ще се ориентира от север-северозапад. Температурите ще бъдат по-ниски от обичайните, като преобладаващите максимални ще бъдат между 8° и 13°, по-ниски по високите полета.
През почивните дни ще настъпи временно спиране на валежите, разкъсване на облачността и слабо повишение на дневните температури. Вятърът ще е умерен и временно силен от северозапад.
Водещи
-
Вижте всички решения на Министерски съвет от днес, 22 юли 2026 г.
Промени в Кодекса на труда усъвършенстват нормативната уредба, свързана с колективното...
22.07 | 21:01
-
Слави Трифонов: Уважаеми зрители, спите ли?
Решението на Радев е грешно, лицемерно и най-лошото - опасно, коментира той разполагането на...
22.07 | 20:45
-
Руското посолство у нас: България остава един от спонсорите на киевския режим
София продължава да го въоръжава, въпреки отказа й от участие в т.нар. "Коалиция на желаещите,...
22.07 | 20:30
-
Защо „Демократична България” не гласува в пленарната зала за американските самолети в Безмер
От ДБ заявиха, че не са получили основателни доводи от управляващите
22.07 | 20:15
Най-четени
-
Костадинов: Радев обещаваше да нормализира отношенията с Русия, а ни вкарва във война с тях
Румен Радев, който обещаваше да нормализира отношенията с Русия
22.07 | 11:30
-
Радев категоричен: Изключено е от наша територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Време е да спрем да се гледаме през прицелите на оръжията, призова премиерът
22.07 | 11:15
-
В село Безмер започна подписка срещу разполагането на американските самолети цистерни в близката авиобаза
Кметът съобщи, че не е получил официална покана за срещата на министъра на отбраната с кметове...
22.07 | 12:15
-
Безопасно ли е да се пуска пералня при гръмотевична буря? Експерт посочи рисковете
Не използвайте душа и съдомиялната
22.07 | 10:45