Закъсахме и за лични лекари 10.11 | 10:30
Средната им възраст гони 60 години, нови почти не се появяват
Нов недостиг на медицински специалисти у нас. Този път става въпрос за лични лекари. Общопрактикуващите медици в България стават все по-малко и са все по-възрастни. Има области, в които повече от 10 години няма разкрита нито една нова практика, съобщава Нова телевизия.
Проблемът беше повдигнат отново след смъртта на бебе в Харманли, чиито родители не успели да му намерят личен лекар. Д-р Райна Димитрова е единственият общопрактикуващ лекар - педиатър в града. Миналата година другият прекратил практиката си. В Харманли има около 4 000 деца, а педиатрите са едва 7, но никой, освен д-р Димитрова, не иска да бъде личен лекар.
Проблемът всъщност засяга цялата страна. Средната възраст на личните лекари гони 60 години. А млади хора, според лекарите, няма основно заради заплащането, но и заради ограничения в работата.
Водещи
-
Президентът: Докато сме хора, доброто никога няма да изчезне
Илияна Йотова, която беше гост на церемонията по награждаване на инициативата "Достойните...
24.06 | 16:30
-
ВАС глоби директорката на НДК заради конфликт на интереси
Наказанието е в размер на 5 000 лева
24.06 | 16:15
-
Тимчо Муцунски очаква извинение от България за Мицкоски
Поводът е "публичното оповестяване на дипломатическа нота с информация за членове на...
24.06 | 16:00
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00