38 деца се натровиха в Банско* 03.11 | 11:10
Най-вероятно става дума за хранително натравяне
38 деца са се натровили в Банско. Те са настанени тази сутрин на лечение в болницата в Разлог. Трима учители също са се натровили.
Повръщали са, имали са разстройство и коремни болки, съобщиха от Министерството на здравеопазването. Поставени са им диагнози гастроентерит и гастроентероколит.
Състоянието на децата е стабилно и те се възстановяват. Те са част от група от 84 ученици от първи до пети клас от 125-то СОУ в столицата, които са били на "зелено училище” в хотел "Бъндерица” в Банско.
В същия хотел са настанени и група от 64 ученици от гр. Стара Загора. При някои от тях през нощта също са се появили оплаквания, но пътуващият с групата училищен лекар им е оказал необходимата помощ и не се е наложило да постъпят в болницата в Разлог.
Според здравните инспектори от РЗИ-Благоевград, които са взели проби на място, най-вероятно става дума за натравяне след прием на храна в ресторанта на хотела. Това обаче ще бъде потвърдено след като в понеделник станат ясни резултатите от взетите проби. Здравните инспектори са категорични, че дотогава не може да се твърди със сигурност какъв е източникът на натравянето.
____________________________
*Информацията е актуализирана в 16:50 часа.
Водещи
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20
-
Николай Младенов е върховен представител за Газа, кого избра Тръмп
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио и бившият министър-председател на Великобритания сър...
17.01 | 10:00
Най-четени
-
Днес е Антоновден, ето каки са обичаите
Вижте и какво е забранено да се прави на празника
17.01 | 09:15
-
Арктически студ обхваща страната: Жълт код за 14 области
17.01 | 09:00