Апаратура от ново поколение в бургаска болница 15.09 | 19:22
Някои от апаратите ще правят за минути изследвания, които в момента отнемат дни
С апаратура от последно поколение ще бъде оборудвана новата болница в к-с "Меден рудник”, съобщиха от община Бургас.
Инвеститорът на обекта д-р Пенко Пенков представи техниката, с която ще се работи в отделенията, кабинетите и клиничната лаборатория на Многопрофилната болница за активно лечение и медицинския център.
Всички те ще разполагат с оборудването, което се изисква от здравноосигурителната каса, но в последен вариант на техниката. Някои от апаратите ще правят за минути изследвания, които в момента отнемат дни.
Общината е готова да предостави преференции на видни медицински специалисти, които ще дойдат да работят в Бургас. От своя страна д-р Пенков съобщи, че вече се водят разговори с хабилитирани лица от София, които да идват в новата болница, както и да правят консултации online при по-сложни случаи.
Инвеститорите и кметът се договориха община Бургас да помогне да се издирят всички бургаски студенти по медицина и стоматология, независимо дали следват у нас или в чужбина, и да им се предложи да завършат специализацията си и да останат да работят тук.
"Имаме амбицията с построяването на болницата да се промени картата на лечебната мрежа за цяла Югоизточна България и да се повиши конкурентното ниво на лечебните заведения в Бургас”, заявиха още от фирмата-инвеститор.
От там планират до края на месец октомври да предадат сградата на медицинския център, а до Нова година да е готов Акт 16 за цялата болница. След това ще бъде входирана молба в Министерство на здравеопазването за издаване на разрешение за работа на лечебното заведение.
Чрез публично-частно партньорство в к-с "Меден рудник” са построени многопрофилна болница (9 декара) с медицински център (5 декара) - две сгради с топла връзка между тях. Община Бургас предостави свой терен, а инвеститорът построи сградите.
Презентацията на новата техника се проведе в община Бургас в присъствието на кмета Димитър Николов, зам.-кметовете по здравеопазване и финанси д-р Лорис Мануелян и Красимир Стойчев, представители общинска администрация, Регионалната здравноосигурителна каса и Регионалния център по здравеопазване, общински съветници.
Водещи
-
Първан Симеонов: Подкрепящите протестите се увеличават
"Аз не съм съгласен, че полицията не си е свършила работата. Според мен полицията си свърши...
07.12 | 18:00
-
Зеленски призова за още ПВО след масирани руски удари
Вчера и днес Русия отново атакува Украйна с множество дронове и ракети
07.12 | 17:40
-
Надзорният съвет на НОИ прие преправения бюджет
В план-сметката на ДОО за 2026 г. се запазват социалните разходи
07.12 | 17:20
-
МОСВ прави спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Басейнова дирекция следи за потенциално замърсяване в Черно море след нанесените удари по...
07.12 | 17:00
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
"За да възтържествува демокрацията в България, много е важно тя да победи на президентските...
07.12 | 13:20
-
Отлагат евакуационните действия на заседналия "Кайрос" заради лошото време
Предстои да бъдат изяснени причините за навлизането на кораба в териториалните води на България
07.12 | 11:00
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00