В Русия откриха ефективно лекарство срещу рак 03.03 | 18:14
За доклиничните изследвания ще е необходима още една година
Руски учени завършват доклиничните изпитания на лекарствен препарат, който според тях ще може да се бори със злокачествени тумори дори в последните стадии. Те са убедени, че препаратът, наречен "белтък на топлия шок", има необходимата за лечение на рака биологическа активност, предаде ТАСС. За завършване на доклиничните изследвания обаче е необходима още една година.
Опитите с мишки и плъхове са дали отлични резултати дори при късни стадии на лечението, заяви Андрей Симбирцев, заместник-директор на държавния научно-изследователски институт за особено чисти препарати към Федералната медико-биологична агенция.
За създаването на препарата са допринесли космически експерименти на Международната космическа станция (МКС). Така за шест месеца са получени свръхчисти кристали, които са анализирани в Русия и Япония. Странични ефекти от новия апарат не са установени. Той не проявява токсичност.
Водещи
-
БСП предупреди: България влиза в зона на политически хаос
БСП предупреди: Триъгълникът на властта може да се превърне в Бермудски триъгълник
12.12 | 12:45
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30
-
Остра атака на ИТН: ПП-ДБ забравиха кабинетите, в които ходеха
Напрежението ескалира, след като Йорданов насочи критиките си към проваления бюджет и към...
12.12 | 12:15
-
"Уолстрийт джърнъл" за България: Поколението Z за първи път сваля европейско правителство
Премиерът Росен Желязков е шестият премиер за пет години, подал оставка на фона на...
12.12 | 11:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Денков за Радев: Ако слезе в партия, светът ще се обърне срещу него
В ПП-ДБ търсят нов курс, но отправят критики и към свои решения
12.12 | 09:45
-
Проф. Рачев: Няма да има сняг, децата ще трябва да изкарат една кафява Коледа
Температури над нормата
12.12 | 10:45