ВМА със 103 млн. лв. дългове, орязват разходите 12.02 | 17:05
Ръководството уверява, че няма да спадне качеството на оказваната медицинска помощ
Ръководството на ВМА обяви 20-процентно съкращаване на разходите. Това стана ясно от думите на началника на ВМА ген. Николай Петров. Пред командния състав на лечебното заведение и ръководството на Здравното министерство той посочи, че са подписани нови договори за различни външни услуги.
По думите му ще бъдат намалени и разходите за лекарства и за лечебно-диагностичния процес, като това няма да се отрази на качеството на оказваната медицинска помощ.
Дълговете на Военномедицинска академия (ВМА) към 31 декември 2014 год. са 103 млн. лв., като 75 млн. лв от тях са просрочени. През 2014 год. ВМА е разполагала със 73 млн. лв. от бюджета на Министерството на отбраната и с 59 млн. лв. от Националната здравносигурителна каса и собствени приходи, допълва БТА.
Разходите на ВМА са били 129 млн. лв. За заплати са били изразходвани 56 млн. лв., за лекарства - 21 млн. лв., за външни услуги - 25 млн.лв.
Разходите за различни прегледи и експертизи на контингента на ВМА са били 14 млн. лв.
Водещи
-
Мъск обвини изборните машини на "Смартматик", използвани в САЩ и в България, във фалшифициране
Божидар Божанов, бивш министър на електронното управление в България, също се включи с...
06.01 | 13:30
-
Запрянов: Модернизацията на армията спира заради политическата криза и удължения бюджет
Проектът за радарите е в парламента, но не е минал още, каза той
06.01 | 13:21
-
ООН: Операцията на САЩ във Венецуела подкопава международното право
В продължение на десетилетие правозащитната организация на ООН е докладвала за влошаване на...
06.01 | 13:19
Най-четени
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Стотици мъже и тази година се включиха в традиционното мъжко хоро на Богоявление в студените води на река Тунджа в Калофер
"Специално за участниците в богоявленския ритуал в Калофер няма никаква организация от...
06.01 | 09:00