Внимателно със силикона! Експлозиите зачестяват 05.12 | 16:48
В последните години проблемните случаи рязко се увеличават, сочи проучване

Преди няколко месеца в самолет от София към Варна млада жена, наскоро направила си пластична операция за уголемяване на бюста, претърпя сериозен инцидент, след като силиконът в гърдите ѝ гръмна във въздуха.
Изведнъж масово започна да се обръща внимание на безопасността при подобни операции, а ново изследване показва, че въпросът е все по-актуален, тъй като се оказва, че случаите на експлоадирали силиконови бюстове се увеличават.
Според британското проучване, цитирано от Daily Mail, през 2010 г. само на Острова е имало 206 проблема с поставени импланти, включително и нарушаване на целостта на имплантите (при 153 жени).
За сравнение през 2006 г. броят на дамите с оплаквания след операцията е бил 73.
По думите на Шейми Томас, говорител на асоциацията, обединяваща клиниките за пластична хирургия във Великобритания, много често хората имат нереалистични очаквания към външния си вид, особено когато са по-млади. С други думи - склонни са да се подлагат на болезнени операции и понякога не преценяват къде да спрат и кой е най-подходящият размер на бюста, така че тялото им да изглежда добре.
В същото време експертите казват, че други причини за проблемите със силиконовите импланти е използването на некачествени материали и изборът на по-евтини клиники и медицински услуги за сметка на сигурността.
Посочва се също, че медиите играят значителна роля. Наслага се нагласата, че промяната на външния вид е нещо едва ли не елементарно и в главите на младите дами се оформя мисълта "Не съм решила, не съм го направила!".
Но ако решението за операция твърдо е взето, е задължително да се съблюдават изискванията и препоръките на лекарите, както и да се имат предвид ограниченията, които тялото ни поставя – за да не се стига до инциденти.
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заминава за конгрес на ЕНП
В конгреса ще участват евродепутати, премиери, еврокомисари и лидери на партии от семейството...
28.04 | 16:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45
-
Още един удар върху опасна и порочна практика у нас
Европейската комисия (ЕК) с нови правила за колите - иска затягане на техническите прегледи и...
28.04 | 16:00